11 keistų, bet labai naudingų acto naudojimo būdų, apie kuriuos nežinojote

Naujienos

Actas yra žinomas dėl savo universalumo: jis gali būti naudojamas gaminant maistą, valant buitį, taip pat turi gydomųjų savybių. Jis buvo naudojamas jau 5000 m. pr. Kr. kaip valymo priemonė.

Babiloniečiai pirmieji atrado antibakterines acto savybes, taip pat panaudojo jį kaip maisto konservantą. Actas yra nepaprastai turtingas savo savybėmis ir gali būti naudojamas įvairiais būdais, pavyzdžiui, šiais.

Lipdukų atsikratymas

Actas yra viena iš efektyviausių priemonių lipdukų ir klijų likučiams nuvalyti nuo įvairių paviršių, pirmiausia nuo automobilių. Tiesiog įpilkite acto į buteliuką su purškimo difuzoriumi ir užpurkškite ant lipduko. Po kelių valandų jis išnyks savaime.

Neleiskite katėms subraižyti baldų

Katės braižo baldus, kad sumažintų skausmingą nagų augimą. Mūsų keturkojai draugai nekenčia acto kvapo, todėl sumaišę dvi lygias dalis acto ir vandens, gauname priemonę, kurią užpurškus ant pažeistų vietų, jų nebus.

Natūralios kūdikių servetėlės

Joms paruošti reikia: 250 ml virinto vandens, 120 ml alavijo sulčių, 120 ml hamamelių ekstrakto, 1 šaukšto baltojo acto, 1 šaukšto alyvuogių aliejaus ir 1 šaukšto kastilijos muilo.

Perpjaukite popierinių rankšluosčių ritinį per pusę, tada įdėkite jį į indą veidu žemyn. Sumaišykite visus ingredientus, tada supilkite mišinį į indą, palaukite apie 10 minučių, kad jį sugertų popieriaus ritinys.

Apverskite indą aukštyn kojomis ir palaukite dar 10 minučių, tada grąžinkite į pradinę padėtį. Kūdikių servetėlės ​​yra paruoštos.

Į šiltą vonią įpilkite acto

Actas gali labai veiksmingai dezinfekuoti kūną ir padėti gydyti tokias ligas kaip Candida. Būdamas rūgštus, actas padeda pašalinti šlapimo rūgšties perteklių iš organizmo.

Natūralus herbicidas

Acto rūgštis turi herbicidinių savybių, galinčių išnaikinti daugumą nepageidaujamų augalų. Purškite actą tiesiai ant augalų, kad pašalintumėte juos per kelias valandas.

Prailginkite gėlių gyvenimą

Sumažindamas vandens pH, actas gali pailginti gėlių gyvenimą ir sumažinti mikrobų buvimą. Sumaišykite dvi lygias dalis cukraus ir baltojo acto ir supilkite mišinį į gėlių vandenį.

Išvalykite elektroninius prietaisus

Norint užtikrinti jų veikimą, svarbu turėti švarius ir nedulkėtus kompiuterius, spausdintuvus ir kitus elektroninius prietaisus. Baltasis actas šiuo atžvilgiu yra labai veiksmingas.

Pirmiausia įsitikinkite, kad prietaisas išjungtas, tada pamirkykite audinį dviejų lygių dalių vandens ir baltojo acto tirpale. Gerai jį išgręžkite ir naudokite prietaiso paviršiams valyti. Būkite atsargūs, kad į prietaisą nepatektų lašų.

Roletų valymas

Veiksmingai valyti langines gali būti labai sunku, tačiau actas gali būti veiksmingas ir šiuo atžvilgiu. Jums reikia medvilnės pirštinės ir acto. Sudrėkinkite pirštų galiukus tirpalu, kurį sudaro šiltas vanduo ir actas, tada įstumkite pirštus tarp langinių. Nuplaukite pirštus vandens pilname inde tarp langinių.

Pašalinkite vandens dėmes nuo baldų

Kad ir kiek kartų primintumėte žmonėms naudotis padėkliukais, kas nors visada uždeda stiklinę tiesiai ant kavos staliuko ir kitų baldų, palikdamas klasikinę žiedo formos dėmę, kurią sunku pašalinti.

Sumaišykite dvi lygias dalis alyvuogių aliejaus ir baltojo acto, tada suvilgykite jame audinį, gerai išgręžkite ir pašalinkite dėmes nuo medienos.

Pašalinkite dėmes nuo kilimų.

Kad dėmės būtų šviesesnės, sumaišykite du valgomuosius šaukštus druskos 120 ml acto, tada įtrinkite dėmę ir leiskite išdžiūti. Kai išdžius, išsiurbkite.

Tamsesnėms ar didesnėms dėmėms 120 ml acto sumaišykite du šaukštus druskos ir du šaukštus borakso, įtrinkite dėmę ir leiskite jai išdžiūti prieš išsiurbdami.

Švaresni skalbiniai

Baltojo acto naudojimas skalbiniams padeda pašalinti dėmes, išryškina spalvas ir suteikia labai malonų aromatą. Audinių minkštiklį pakeiskite actu.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!