15-metį Mykolą palaidoję tėvai gyvena nežinioje: iki šiol niekas neaišku

Naujienos

Kai vasario 4 dieną Vilniuje dingo 15-metis Mykolas Davidonis, ne tik jo artimiausi žmonės, bet ir neabejingi žmonės aktyviai įsitraukė į jo paiešką. Po beveik trijų mėnesių, gegužės 1 dieną, Neryje, ties Valų gyvenviete buvo pastebėtas skenduolis. Paaiškėjo, kad tai – ilgą laiką ieškotas Mykolas. Nors prabėgo jau du su puse mėnesio nuo radimo dienos, tėvai vis dar gyvena nežinioje.

Kone tris mėnesius diena iš dienos 15-mečio tėtis Mindaugas su savanoriais ir ugniagesiais gelbėtojais šukavo Neries pakrantes, Nerimi plaukė iki pat Kauno ir tikrino kiekvieną upės lopinėlį, pasitelkdami visą įmanomą įrangą, padedančią vykdyti paieškas vandenyje.

Tačiau gegužės 1 dieną, pirmadienį, buvo pranešta žinia, kad Neryje buvo pastebėtas skenduolis. Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Koordinavimo skyriaus atstovas teigė BNS, gelbėjimo darbus atlikę ugniagesiai-narai skenduolio kūną apie 16.44 val. Ištraukė ties Valų kaimu Trakų rajono savivaldybės ribose.

Vėliau tą patį vakarą artimieji patvirtino, kad rastas nuo vasario 4 dienos dingusio M. Davidonio kūnas. Radus kūną ir patvirtinus tapatybę taškas dar nebuvo padėtas – atliekamas tyrimas, siekiant išsiaiškinti mirties priežastį.

Gyvena nežinioje

Susisiekus su dingusio ir vėliau upėje rasto paauglio tėčiu Mindaugu, jis sako turintis mažai informacijos – visai neseniai sulaukė rašto, kad tyrimas tęsiamas, tačiau detalesnės informacijos iki šiol negavo.

„Jokios informacijos iš policijos neturime. Gavome oficialų raštą, kad tyrimas vyksta, bet daugiau nieko, neturime jokios naujos informacijos.

Kažko naujo, turbūt, nėra, nes būtų pranešę. Bet prieš kurį laiką gavome raštą, kad vykdomas tyrimas. Tik tokią informaciją formaliai gavome“, – komentavo vyras.

Pasak M. Davidonio, policija aiškinasi mirties priežastį, o oficialaus laiško sulaukė kaip patvirtinimo, kad tyrimas nesustabdytas.

Ieškant sūnaus artimieji taip pat aktyviai ieškojo informatorių ar įvykio liudininkų, tačiau ir čia postūmio į priekį nėra: „Kažko naujo nesužinojome nei mes, nei, turbūt, policija.“

Šeimai belieka gyventi nežinioje ir tikėtis, kad laikui bėgant paaiškės, kas nutiko lemtingąją dieną. Tad ir paklaustas, kaip gyvena šeima, Mindaugas atvirai sako – tokio jausmo neįmanoma nupasakoti.

„Labai sunku komentuoti, ramybės nėra ir nebus. Kaip jaučiamės yra nenupasakojamas dalykas… Sunkiai“, – telefonu sakė M. Davidonis.

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė teigė, kad tyrimas atliekamas siekiant išsiaiškinti visas aplinkybes.

„Ikiteisminiai tyrimai dėl asmens paieškos ir mirties priežasčiai nustatyti yra sujungti, kadangi tyrimo dėl asmens paieškos metu buvo surinkta daug tyrimui reikšmingų duomenų. Tyrimas nustatyti mirties priežasčiai yra atliekamas, kad išsiaiškinti visas aplinkybes“, – nurodė ji.

Vilniuje atsisveikinama su 15-mečiu Mykolu (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Ieškotas nuo vasario 4 dienos

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad 15-metis Mykolas dingo vasario 4 dieną. Nerimą kėlė tai, kad prie Žirmūnų tilto buvo rasti jo daiktai – striukė bei kuprinė. Netoli tilto buvo rastas ir jo ausinių dėkliukas, ausinės, banko kortelė ir telefonas.

Beveik tris mėnesius kiekvieną dieną artimieji, gausios savanorių pajėgos ir pareigūnai vykdė paieškas Neries krantuose ir upėje. Tačiau gegužės 1 d. kūnas aptiktas Neryje, ties Valų kaimu.

Radus dingusio 15-mečio kūną naujienų portalui tv3.lt tąkart jo tėtis Mindaugas pasakojo, kad vieta, kurioje rastas kūnas, ne kartą buvo tikrinta savanorių ir gelbėtojų tiek su valtimis vandenyje, tiek su echolotais, tačiau nieko nebuvo aptikta.

„Nepriplaukus iki Saidės, [kūnas rastas] anksčiau prieš Valus. Tikrinome tą vietą ir daug kartų plaukėme. Penktadienį plaukė. Nemažai kartų buvo praplaukta ir tikrinta.

Su echolotais buvo tikrinta, bet ne faktas, kad toje vietoje jis ir buvo čia visą laiką. Tik dabar jį rado šioje vietoje, o kur jis buvo, kai ten buvo tikrinta su echolotais, niekas ir nepasakys, nes greičiausiai, ne vienoje vietoje [buvo kūnas]. Greičiausiai iki ten kažkaip keliavo“, – kalbėjo Mykolo tėtis.

Neryje pastebėtas skenduolis (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Kūnas aptiktas ne itin toli nuo dingimo vietos

Dingusio paauglio kūnas, anot M. Davidonio, galėjo būti vandenyje ir užkliuvęs, todėl jis ir nebuvo smarkiai nutolęs nuo paskutinės Mykolo buvimo vietos – Vilniuje esančio Žirmūnų tilto.

„Apie 30 gal ar truputį daugiau kilometrų nuo Žirmūnų tilto. Nemažai yra kilometrų. Arčiau Vilniaus vietos buvo dar daugiau tikrintos, nei tos čia žemyn.

Turbūt buvo kažkur užkliuvęs ar panašiai. Panašioje vietoje anksčiau jau buvo rastas kažkoks skenduolis. Reikėtų tikrinti, kiek vieta ta pati, bet panašioje vietoje.

Toje vietoje susidariusios salos, kurios išlindo, kadangi [vandens] lygis nukrito. Ir visa upė tokia  sudėtinga. Kažkaip išskirti, kad ta vieta išskirtinė, tai nelabai būtų galima. Tų atkarpų [upėje] yra sudėtingų ir labiau sudėtingų nei šita. Ta upė yra visokia“, – sakė jis.

M. Davidonis pažymėjo, kad vandens pakilimas upėje sujudino procesus – paieškų metų vandens srovė galingesnė, o srautas didesnis: „Kiekvieną dieną beveik keičiasi situacija upėje, ir tokių dėsningumų sudėtinga pasakyti“.

Gegužės 1-osios vakarą policijai pranešus apie rastą skenduolio kūną ties Valų kaimų, į įvykio vietą nuskubėjo ir pats M. Davidonis su žmona. Anot M. Davidonio, atvykę jie savo sūnaus kūną iškart atpažino iš rūbų. Naujienų portalui tv3.lt jis tvirtino jokių abejonių neturintis, kad rastas kūnas – Mykolo.

„Neturime [abejonių]. Iš rūbų atpažinome. <…> Megztinio fragmentai, batai gerai išsilaikė“, – sakė M. Davidonis.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!