17-metės iš Jurbarko krašto siaubas tęsiasi: tėtis atskleidė, kaip suluošintas jo vaikas

17-metės iš Jurbarko krašto siaubas tęsiasi: tėtis atskleidė, kaip suluošintas jo vaikas Kriminalai

17-metės iš Jurbarko krašto žiauraus sumušimo ir pasikėsinimo išžaginti byloje vis dar atliekamos intensyvios paauglių apklausos, o ji trečiadienį bus išleista iš ligoninės.

Po sudėtingos žandikaulio operacijos gijimas truks maždaug pusantro mėnesio, o mėnesį mergina bus priversta valgyti per šiaudelį. Prieš vidurdienį jai buvo peršviestas žandikaulis, viliamasi, kad gijimo procesas bus sėkmingas.

„Dukters emocinė būklė išlieka labai sunki. Dažnai ją tenka ir guosti, ir ašaras šluostyti. Jai labai sunku prisiminti tas baisias akimirkas“, – naujienų portalui lrytas.lt antradienį pasakojo moksleivės tėvas.

Siaubingu nusikaltimu įtariamas įtakingų Jurbarko politikų sūnus, 17-metis mišrių rytų kovos menų turnyrų prizininkas šiuo metu yra laisvėje su elektronine apykoje.

„Laukiame žinių iš medikų, kada bus galima apklausti nukentėjusiąją. Kol kas jie tokio leidimo neduoda.

Norėjome susipažinti su byla, bet tokį leidimą gausime tik po merginos apklausos“, – portalui sakė 17-metės advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Traumos pasekmės – skaudžios

Praėjus dviem savaitėms nuo užpuolimo mergina jaučiasi silpnai, pajėgia žengti tik labai trumpai.

„Truputį paeina ir turi vėl atsigulti, nes pasidaro silpna, apima stiprus svaigulys“, – pasakojo merginos tėvas.

Žandikaulio ir kitų sužalojimų gijimo procesas sudėtingas, mergina kenčia skausmą kalbėdama, valgydama.

Nuo smūgių žandikaulis lūžo keliose vietose, be to, mergina patyrė smegenų sukrėtimą, kaklo traumą, įskilo Adomo obuolys, buvo pažeista trachėja, išmuštas dantis. Dar keli dantys pažeisti taip, kad prireikė jų specialaus sutvirtinimo.

Sudėtinga žandikaulio operacija truko tris valandas. Maždaug po pusantro mėnesio bus aišku, ar reikės dar vienos operacijos.

Pasak tėvo, mergina tebejaučia nerimą, yra išsigandusi. Paauglę palaiko ne tik šeimos nariai, bet ir draugai, klasiokai, gausiose savo žinutėse linkima jai kuo greičiau pasveikti.

Galutinis sužalojimo laipsnis paaiškės gydymo eigoje.

Verkė ir vaikinai

Išpuolis prieš nepilnametę buvo įvykdytas gegužės 26-osios naktį Tauragės rajono kaimo turizmo sodyboje, kurioje mokslo metų pabaigtuves šventė apie 20 moksleivių iš skirtingų Jurbarko krašto gimnazijų.

Įtariamasis ir auka anksčiau niekuomet nebuvo susitikę. Agresyviai nusiteikęs vaikinas ėmė prie jos priekabiauti ir mušti lauke, sodybos teritorijoje.

Pastato viduje buvę 17-metės klasiokai negirdėjo jos pagalbos šauksmo, o kai pasigedę išėjo jos ieškoti pamatė siaubingą vaizdą: auka gulėjo ant žemės kraujo klane. Jos veidas buvo visas sudaužytas, neatpažįstamas.

Užpuolikas grasino nužudyti auką, jei ji priešinsis ar šauksis pagalbos. Paauglė buvo skubiai pristatyta į Kauno klinikas ir paguldyta į reanimaciją, o įtariamąjį išsivežė policija. Tačiau greitai jis buvo paleistas.

Smurtautojas buvo neblaivus. Aiškinamasi, ar jis nevartojo narkotikų.

„Vaizdas buvo kraupus. Verkė ne tik mergaitės. Verkė ir vaikinai“, – pasakojo gimnazijos, kurią lanko paauglė, direktorė.

Įtariama, kad smurtautojas kėsinosi išžaginti paauglę.

Savo kaltę jis neigia. Įtariamojo pažįstami bendraamžiai internete paskelbė, kad jis vadina auką necenzūriniais žodžiais, giriasi, jog tėvai jį išsuks nuo bausmės.

Į motinos žinutę nereagavo

Po nusikaltimo merginos tėvui įtariamojo motina parašė SMS žinutę, kurioje pasiūlė susitikti ir pasikalbėti dėl dukters.

Aukos tėtis portalui lrytas.lt pareiškė, jog į kalbas su vaikino šeima nesileis, o jei bus siūloma piniginė kompensacija už pozicijos sušvelninimą, jos nepriims: „Teisingumas turi būti įvykdytas, už nusikaltimą turi būti atsakyta.“

Buvo gauta duomenų apie poveikio liudininkams pavojų – vietos gyventojai tvirtino pastebėję automobilius tamsintais stiklais ir uždengtais numeriais prie gimnazijos ir šventėje dalyvavusių nepilnamečių namų Jurbarko rajone.

Policijos pareigūnai šią informaciją kruopščiai tikrino, apklausinėjo žmones, tačiau oficialiai jiems to niekas nepatvirtino.

Moksleiviai ir jų artimieji baiminasi, jog jiems gali būti bandoma daryti poveikį, grasinti.

Po išpuolio politikų sūnaus narystė sporto klube buvo sustabdyta, o jo motina sustabdė savo narystę Darbo partijoje, kurios tarybai priklausė.

Šaltinis: lrytas.lt

Reklama