17-metės mirtį sukėlė paprasčiausias tamponas: mama įspėja visas

Naujienos

Nors nuo 17-metės dukros mirties praėjo jau treji metai, jos tėvai iki šiol nesustoja pasakoti dukros istorijos apie tai, kaip 2020 metais jų dukra mirė dėl tampono, kuris sukėlė toksinio šoko sindromą ir įspėja kitas moteris – būkite labai atsargios.

17-metė mergina, kilusi iš Somzee miestelio Namiūro provincijoje, mirė praėjus vos 48 valandoms po to, kai pasireiškė pirmieji simptomai, rašo brusselstimes.com.

„Mūsų Maëlle, septyniolikos metų sportininkė, kupina gyvybės ir ambicijų, mirė per mažiau nei 48 valandas dėl toksinio šoko sindromo“, – pasakojo merginos mama ir pridūrė, kad dukra buvo apžiūrėta medikų praėjus penkioms valandoms nuo pirmųjų simptomų.

Įspėja visas

Po tragiškos dukters mirties 17-metės belgės mama ragina merginas ir moteris geriau šviesti apie riziką naudojant tamponus ir toksinio šoko sindromą.

„Praneškite visiems, visoms moterims ir jaunoms mergaitės, kad taip gali nutikti. Pagalvokite apie save, savo gyvybę ir pasidalinkite šia informacija, prašau!“, – sakė moteris.

Toksinio šoko sindromas – labai reta, bet itin pavojinga liga, kurią gali sukelti ne laiku ištrauktas tamponas. Todėl naudojant tamponus būtina laikytis ypatingos higienos ir juos keisti kas tiek laiko, kaip yra nurodyta informaciniame lapelyje.

17-metės mirtį sukėlė tamponas: mama įspėja visas (nuotr. 123rf.com)

Tai ne vienintelė istorija, kai tamponas pražudė jauną merginą. Anksčiau portale rašėme, kad amerikietei Maddy buvo vos 19 metų, kuomet jos gyvenimą pasiglemžė netikėtai kilęs toksinis šoko sindromas. Teigiama, kad merginai šią būklę išprovokavo tamponas. Dabar jos šeima įspėja kitus.

Prieš keletą metų mirusios Maddy mama Dawn Massabni kalbėdama apie dukrą pasakoja, kad ji buvo visuomet pilna gyvybės bei energijos, o labiausiai jai laiką patiko leisti paplūdimyje.

Meilė vandeniui Maddy atvedė į Pietų Floridą, kur baigusi mokyklą ji pasirinko studijuoti madą. 2017-aisiais 19-metė iš Floridos švęsti savo gimimo dienos grįžo į gimtąjį Naująjį Džersį. Gimimo dienos išvakarėse Maddy prasidėjo mėnesinės, tačiau netikėtai mergina pasijuto prastai, ją pradėjo pykinti.

„Prisimenu, kaip tą naktį ji į mane kreipėsi: „Mama, aš nesijaučiu gerai, ar galiu šiąnakt miegoti kartu su tavimi?“ Pamaniau, kad ji apsirgo, kadangi jos kakta buvo karštesnė nei įprastai“, – pasakoja D. Massabni.

Kitą rytą Dawn planavo dukrą nuvežti parodyti gydytojai, tačiau atėjus jos pažadinti, Maddy ištiko priepuolis:

„Mano rankose ją staiga ištiko priepuolis. Ji pradėjo merkti akis. Prašiau jos būti su manimi, neišeiti, o ji vis kartojo: „Mama, myliu tave, prašau nepalik manęs.“

Merginos mama sako, kad Maddy mirė praėjus vos kelioms valandoms po jos gimimo dienos. „Nuo pirmojo vėmimo bei kitų požymių iki akimirkos, kai jos gyvybė užgeso mūsų namuose, buvo praėjusios vos 36 valandos“, – jautriai prisimena D. Massabni.

Įspėja kitas

Gydytoja akušerė-ginekologė Delisa Skeete-Henry teigia, kad dėl netinkamo moterų higienos priemonių naudojimo, kai kurios moterys gali nukentėti nuo menstruacinio toksinio šoko sindromo – labai pavojingos ir potencialiai mirtinos bakterinės infekcijos.

Tamponai

„Susirūpinimą kelia tai, kad neretai moterys tamponus ar kitas higienines priemones laiko ilgiau nei yra rekomenduojama. Vidutiniškai keisti tamponą reikia kas 4-6 valandas.

Be to, yra labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio tamponus. Nenaudokite didesnio ar platesnio tampono, manydamos, kad taip jį galėsite laikyti ilgiau“, – įspėjo ji.

Toksinio šoko sindromas neretai būna klaidingai diagnozuojamas ir dėl simptomų panašumo įtariamas kaip gripas. Tačiau, jeigu prasidėjus mėnesinėms pajutote nerimą keliančius simptomus – nedelsiant kreipkitės į medikus, rašoma wsvn.com.

„Įdėjus tamponą į makšties gleivinę gali atsirasti mikroplyšimų, pro kuriuos gali prasiskverbti bakterijos ir patekti į kraujo sistemą“, – paaiškino gydytoja.

Skleidžia žinią

Dabar, praėjus kuriam laikui po netikėtos dukros mirties, Maddy mama vykdo misiją – ugdo jaunas merginas ir įspėja apie galimus pavojus. Kartu su sūnumi, Maddy broliu, ji įkūrė taip pat ne pelno siekiantį fondą „Don’t Shock Me“.

D. Massabni teigia, kad nors ant tamponų dėžučių yra pastebimi įspėjimai apie galimą toksinio šoko sindromą, ji siekia, kad atsakingos organizacijos tokiems įspėjimas skirtų didesnį dėmesį ir jie būtų pastebimi lengviau.

Maddy brolis George‘as „7News“ pasakojo, kad kitus dėl toksinio šoko sindromo rizikos įspėja dėl dviejų priežasčių. Pirmoji priežastis yra atminti jo sesers, kuri buvo jo geriausia draugė, atminimą, o antroji – skleisti žinią vyrams, kurie apie tai įspėtų savo žmonas, drauges, dukras ar seseris ir galėtų jas apsaugoti.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!