3 priežastys, kodėl negalima išmesti bulvių lupenų ir kaip jas panaudoti

3 priežastys, kodėl negalima išmesti bulvių lupenų ir kaip jas panaudoti Įdomybės

Gamindami maistą didžioji dauguma žmonių bulvių lupenas paprasčiausiai meta į šiukšliadėžę. Tik nedaugelis žino, kad lupenos labai svarbios ir vertingos, jas galima protingai panaudoti.

Kaip paruošti ir laikyti bulvių lupenas

bulvių

Pirmiausia reikia išsaugoti bulvių lupenas, kad jos nesupūtų. Norėdami tai padaryti, galite naudoti vieną iš dviejų galimų metodų. Pirma, galima džiovinti. Tai padaryti nėra lengva, ypač bute. Tačiau iš anksto išdžiovintas produktas gali tarnauti daug ilgiau. Geriausia sumalti per mėsmalę ar trintuvą, o tada išdžiovinti orkaitėje.

Antra, bulvių lupenas galima tiesiog užšaldyti. Tiesiog sudėkite jas į maišą, saugiai suriškite ir padėkite į šaldiklį. Vienintelė problema yra tai, kad šiuo atveju jos užims daug naudingos vietos. Todėl žiemą jas rekomenduojama laikyti balkone, jei temperatūra nukrenta žemiau nulio.

Kaip naudoti bulvių lupenas?

bulvių

Bulvių lupenos gali būti puikus pagrindas tręšti augalus. Iš jų galite paruošti miltelius (naudodami maišytuvą), kurie beriami po šaknimis. Taip pat iš lupenų gaminamas maistinių medžiagų mišinys arba sultinys. Tiesiog užpilkite lupenas verdančiu vandeniu ir palikite porai dienų. Ši priemonė kas dvi savaites pilama po augalų šaknimis.

Kaip naudoti lupenas kenkėjų kontrolei?

Žievė gali būti naudojama kaip spąstai kirminams, kolorado vabalams ir šliužams. Dar prieš dygstant pirmiesiems ūgliams, lupenos turėtų būti išbarstytos po sodą ir paliktos parai. Kitą rytą visa žievelė surenkama ir sudeginama kartu su daugybe kenkėjų, kurie šliaužia ant jų maitintis.

Kaip naudoti bulvių žieveles kaminui valyti?

Buityje tikriausiai yra viryklė arba židinys. Jei taip, prisiminkite, kad bulvių lupenos yra puikus būdas pašalinti seniai susikaupusius suodžius. Pirmas žingsnis – įkaitinti viryklę ar židinį, paskui ten įmetama sausa žievė. Degimo metu iš jo išsiskirs krakmolas, kuris eis aukštyn kaminu. Nusėdęs ant sienų, krakmolas skatina suodžių skaidymąsi į mažas daleles.

Reklama