36-erių moteris, turinti keturis vaikus, mirė, laukdama greitosios pagalbos, kuri atvyko tik po 11 valandų.

Naujienos

Keturių vaikų mama Anglijoje mirė 11 valandų nesulaukusi greitosios medicinos pagalbos, nors jai buvo pažadėta, kad medikai pas ją atvyks pirmumo tvarka, nes ji negalėjo kvėpuoti.

Cistine fibroze serganti 36 metų Hannah Houghton vos prakvėpavo, kai gruodžio 18 d. 19.20 val. jos sužadėtinis Jamesas Jackmanas iškvietė greitąją pagalbą, rašo mirror.co.uk.

Medikai į poros namus Kings Nortone, Birmingeme, atvyko tik kitos dienos rytą, 6.15 val. Hannah buvo skubiai nugabenta į Birmingemo Karalienės Elžbietos ligoninę, kuri yra vos už kelių kilometrų nuo jos namų, kur jai buvo skirtas gydymas dėl pavojingai žemo kraujospūdžio.

Ji buvo perkelta į intensyviosios terapijos skyrių, tačiau sustojo jos širdis ir gruodžio 22 d. rytą ji mirė.

Gedi sužadėtinis

Jos gedintis sužadėtinis Jamesas, 38 metų statybininkas, sako, kad jo partnerės gyvybę būtų buvę galima išsaugoti, jei medikai būtų atvykę laiku ir nugabenę ją į ligoninę.

Jis sakė: „Kas žino, bet manau, jei gydymas būtų pradėtas taikyti ne po 11 valandų, situacija būtų visai kitokia. Dabar be motinos liko keturi vaikai. Viską buvo galima pakeisti.

Sėdėjau šalia jos iki 6.15 val. ryto, kai medikai atvyko. Negalėjau patikėti, kad jie atvyko tik po tiek laiko. Visą naktį stebėjau ją ir stengiausi padaryti viską, kad jai būtų patogu.

Ji kovojo, ji buvo kovotoja. Pasėdėjau su ja palatoje 10 minučių, pasakiau, kad myliu ją, o tada ji mirė.“

Jamesas nekaltina medicinos darbuotojų dėl besitęsiančios krizės sveikatos srityje, tačiau jis reikalauja, kad vyriausybė imtųsi veiksmų.

36-erių mama mirė nusulaukusi greitosios pagalbos: laukė 11 valandų (tv3.lt fotomontažas)

Jis sakė: „Kai atvažiavo medikai, matėsi, kad jie buvo išsekę. Jie puikiai atliko savo darbą ir skubiai nugabeno Hannah į ligoninę su švyturėliais.

Aš jų nekaltinu. Ši problema slypi giliau, vyriausybėje. Žinau, kad negalima nuspėti, kas būtų nutikę, jei ji būtų apžiūrėta anksčiau, bet laiku suteikta pagalba galėjo viską pakeisti.“

NHS vadovai sako, kad dabartinį sveikatos priežiūros paslaugų krizė yra beprecedentė. Šiaurės Midlandso universitetinių ligoninių vykdomoji direktorė Tracy Bullock sakė:

„NHS dirbu jau 38 metus, iš jų 32 metus dirbau per Kalėdas, ir šiemet tai buvo sunkiausios Kalėdos, kokias kada nors esu mačiusi.“

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt