4-mečio Matuko žudiką Kontenį užpuolė ir sumušė kitas kalinys: keršijo už vaiko nužudymą

Naujienos

Prieš 6 metus savo posūnį Matuką nužudęs ir laisvės atėmimo bausmę atliekantis Gediminas Kontenis ketvirtadienio rytą buvo užpultas kito nuteistojo. G. Kontenį sumušęs neva keršijo už berniuko nužudymą.

Tai naujienų portalui Delfi.lt patvirtino šaltiniai teisėsaugoje.

„Tai kerštas už tai, kad nužudei vaiką“, – kaip teigia portalas, suduodamas smūgius G. Konteniui sakė kalinys.

„Pasak Delfi.lt šaltinių, incidentas įvyko ketvirtadienį apie 10 val. Kauno kalėjimo teritorijoje – į vidinį įkalinimo įstaigos kiemą čia buvo užsukęs Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų automobilis, kuriuo iš Vilniaus buvo atvežti keli suimtieji ir nuteistieji. Šiuo automobiliu vyko ir G. Kontenis – jis turėjo būti etapuojamas į Marijampolės kalėjimą.

Kai konvojaus automobilis jau turėjo išvykti iš kalėjimo teritorijos, vienas dėl įvairių nusikaltimų kalintis nuteistasis puolė G. Kontenį, aiškindamas, kad vaikų žudikams ne vieta žemėje“, – rašoma portale.

Anot Delfi.lt šaltinių, vyrus išskyrė pareigūnai, bet G. Konteniui sužalojimų išvengti nepavyko.

Žiauriai sumuštas berniukas Matas mirė 2017 metų sausio 27-osios rytą Kauno klinikose. Vaikas į ligoninę sausio 25 dieną dėl daugybinių kūno sumušimų buvo pristatytas iš namų Kėdainiuose. Ekspertai nustatė, kad vaikui suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai, bet mirtini buvo suduoti į galvą. Turima duomenų, kad vaikas prieš mirtį muštas tris dienas.

Vaiko motinai M. Kaziukaitytei buvo inkriminuojamas tyčinis itin žiaurus savo bejėgiškos būklės mažamečio šeimos nario nužudymas. Kaltinime teigiama, kad ji, „suvokdama, kad ilgalaikiu mušimu ir daugybės kūno sužalojimų padarymu sukelia dideles fizines kančias bei skausmą, itin žiauriai nužudė mažametį, dėl mažametystės esantį bejėgiškoje būklėje, savo šeimos narį“. Moteris taip pat teisiama už piktnaudžiavimą motinos valdžia.

Jos sugyventinis Gediminas Kontenis teistas dėl itin žiauraus bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo. Jam inkriminuojami ir trys epizodai dėl nežymaus mažamečio sveikatos sutrikdymo. Nužudyto mažamečio tėvas byloje buvo pateikęs 300 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

Abu sugyventiniai savo kaltę neigė ir vertė ją vienas kitam. Bylos duomenimis, vaiko mirtį sukėlė abiejų sugyventinių veiksmai. Prokuroras yra sakęs, kad smurtą prieš mažametį pora aiškino auklėjimu: jie tikino vaiką baudę už netinkamą elgesį, jeigu jis neklausydavo. Kaltinamajame akte paminėta, kad nusikaltimui įtakos galėjo turėti narkotinės medžiagos, jų pėdsakų rasta tiriant kaltinamuosius.

Byla buvo nagrinėjama neviešuose teismo posėdžiuose. Tyrimo metu apklausta per 120 asmenų, atlikta 12 ekspertinių tyrimų, juos atliko medikai, teismo medicinos ekspertai, psichiatrai, kriminalistai.

Išvengė įkalinimo iki gyvos galvos

Nuosprendį berniuko budeliai išgirdo 2018 m. birželį. Kauno apygardos teismas tąkart paskyrė laisvės atėmimo bausmes dėl mirtimi pasibaigusio mažamečio sumušimo jo motinai Monikai Kaziukaitytei ir jos sugyventiniui Gediminui Konteniui.

„Teismas nusprendžia Gediminą Kontenį pripažinti kaltu ir paskirti subendrintą bausmę – 19 metų laisvės atėmimo. (…) Moniką Kaziukaitytę pripažinti kalta ir paskirti subendrintą bausmę – 16 metų laisvės atėmimo“, – tuomet paskelbė teisėjas Albinas Antanaitis.

G. Kontenis taip pat pripažintas pavojingu recidyvistu. Mažamečio tėvui iš abiejų kaltinamųjų teismas priteisė solidariai sumokėti 5 tūkst. eurų neturtinės žalos. Prokuroras M. Kaziukaitytei siūlė skirti 17 metų laisvės atėmimo bausmę, o G. Konteniui – laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

G. Kontenis M. Kaziukaitytę viešai kaltino ir prieš nuosprendžio paskelbimą.

„Ne mano rankos vaikelį užmušė. Mano neveiksnumas vaikelį pražudė“, – kalbėjo G. Kontenis prieš išgirsdamas nuosprendį.

M. Kaziukaitytė buvusio sugyventinio žodžių nekomentavo.

Prokurorų teigimu, vaiko mirtį sukėlė abiejų sugyventinių veiksmai. Prokuroras yra sakęs, kad smurtą prieš mažametį pora aiškino auklėjimu: jie tikino vaiką baudę už netinkamą elgesį, jeigu jis neklausydavo.

Šis nusikaltimas sulaukė didelio atgarsio visuomenėje: buvo rengiamos pilietinės akcijos, kurių metu buvo raginama skirti daugiau dėmesio kovai su smurtu prieš vaikus.

Seimas praėjus kelioms savaitėms po nusikaltimo uždraudė visų formų smurtą prieš vaikus ir fizinių bausmių taikymą.

Šaltinis: tv3.lt

 

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!