4 požymiai, įspėjantys, kad žmogų šiandien gali ištikti insultas!

4 požymiai, įspėjantys, kad žmogų šiandien gali ištikti insultas! Receptai

Jei jums virš 30, šios jūsų žinios gali išgelbėti mažiausiai vieną gyvybę!

Pirmiausia įsivaizduokite tokią istoriją. Jūs ilsitės miesto parke ir staiga matote, kad vienas suaugęs vyras, vaikštinėjęs vienas staiga krenta ant žemės. Jūs puolate jam padėti, bet vyras – sąmoningas, jis kalba, kad jam viskas gerai, tiesiog jis užkliuvo.

Vyras atrodo išbalęs ir pavargęs, bet jūs juo patikite. Visą likusią dieną jis gyveno įprastą gyvenimą. O vakare jį išvežė greitoji pagalba. Vyras mirė nuo insulto.

O jei jūs būtumėte jam suteikę reikiamą pagalbą dieną, jis būtų likęs gyvas,

Bet kaipKaip tai įmanoma?

Neurobiologai teigia, kad insultas tik atrodo staigus. Iš tikrųjų jo simptomai matomi iš anksto, svarbu tik išmokti juos atpažinti. O jei taip, mirtinas priepuolis (arba priepuolis, padarysiantis ką tik nori invalidu iki gyvenimo pabaigos) gali būti „atidėtas“.

Štai 4 ryškūs požymiai, kad žmogus yra priešinsultinėje būklėje:

  1. Paprašykite, kad žmogus, kuriam įtariate insultą, plačiai nusišypsotų. Ligonis to negalės padaryti, arba jam tai bus labai sunku.
  2. Paprašykite žmogaus, kuris tik ką parkrito, pasakyti ką nors paprasto, bet ilgesnio, nei du žodžiai. Tegu aiškiai ir pilnai pasako sakinį: „Aš užkliuvau, bet man viskas gerai, nepergyvenkite“.
  3. Paprašykite jo pakelti abi rankas virš galvos. Prieš insultą žmogus galės tik iš dalies atlikti tai.
  4. Paprašykite, kad žmogus iškištų liežuvį. Jei liežuvis pasuktas į šoną, ar kreivas, iškart kvieskite greitąją.

Jei dar nepriėjote iki bauginančių momentų, bet artimieji skundžiasi, kad tirpsta galūnės, skauda galvą, svaigsta galva ir staiga nusilpsta (pablogėja) regėjimas – nedelsiant kvieskite gydytoją. Po keleto valandų gali būti žymiai blogiau.

Kiti simptomai: staiga labai blogai ėmė matyti viena akimi, staiga ir be priežasties vemia, problemos su koordinacija, staiga netenka sąmonės.

Kardiologai sako, kad jei jūs apie šiuos požymius papasakosite bent 10 žmonių, galite būti užtikrinti, kad kada nors tai išgelbės gyvybę bent vienam iš jų.

Reklama