4 vandens butelių paslaptys Niekas nenori, kad jūs apie tai žinotumėte

4 vandens butelių paslaptys Niekas nenori, kad jūs apie tai žinotumėte Įdomybės

Mes visi geriame vandenį iš plastikinių butelių, bet ar žinote, kokios tamsios paslaptys saugomos po dangčiu?

Jums atskleidžiame 4 pagrindinius dalykus.

Kodėl neturėtume pakartotinai naudoti plastikinių butelių

Plastikiniame butelyje gali būti pavojingų cheminių medžiagų. Atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktus specialius ženklus: šie sunumeruoti trikampiai nurodo, koks plastikas buvo naudojamas.

Butelis, pažymėtas 1 (PET arba PETE), yra saugus naudoti tik vieną kartą. Toks buteliukas, veikiamas deguonies ar aukštos temperatūros, įskaitant saulės šilumą, išskiria toksines medžiagas, kurios patenka į vandenį.

Venkite butelių, pažymėtų 3 ar 7 ženklu (PVC ir PC), nes jie išskiria toksines chemines medžiagas, kurios gali patekti į jūsų maistą ir gėrimus, o ilgalaikis poveikis gali sukelti net rimtų sveikatos problemų.

Pakartotiniam naudojimui tinka buteliai iš polietileno (2 ir 4) ir polipropileno (5 ir PP). Jie yra gana saugūs, jei juose laikote tik šaltą vandenį ir reguliariai dezinfekuojate.

Bakterijos ir pagrindinė higiena

Geriamas vanduo iš panaudoto plastikinio butelio yra beveik tas pats, kaip laižyti tualeto sėdynę ar šuns žaislą. Bakterijų skaičius tokiuose buteliuose dažnai viršija saugos ribas. Mes sukuriame idealias sąlygas bakterijoms augti, nešdami buteliuką nešvariomis rankomis, kruopščiai neplaudami ir palaikydami šiltu vandeniu.

Ką daryti Reguliariai plaukite butelius šiltu muiluotu vandeniu, actu arba antibakteriniu burnos skalavimo skysčiu.

Net ir kruopščiai išplovę butelius, vis tiek galime apsinuodyti maistu ar net užsikrėsti hepatitu A. Tyrimai parodė, kad dauguma bakterijų gyvena butelių kaklelyje, kurio negalima pakankamai gerai išplauti. Užsukite dangtelius ir slankiojančius dangtelius gausite mikrobuose, kuriuos praryjate su vandeniu. Norėdami būti saugūs, naudokite šiaudelį.

Iš kur tavo vanduo?

Daugelis kompanijų mėgsta savo pakuotes nurodyti, kad vanduo, kurį perkate, yra iš šaltinio. Tačiau tiesa yra tai, kad daug kartų vanduo, kurį perkate butelyje, yra identiškas vandeniui, kuris teka iš maišytuvo namuose!

Tiesą sakant, jūs netgi galite pamatyti tai ant paties butelio, paprastai tai yra mažytis tekstas, kurio visi nepaiso. Iš įmonių reikalaujama paaiškinti, kad pagrindinis vandens tiekimo kanalas yra jų vandens šaltinis. Taigi vanduo kainuoja mažiau nei jūs mokate už jį!

Nelabai naudinga

Jau neminint bakterijų pavojaus, pasitaiko klaidingų nuomonių apie vandenį.

Vandenį buteliuose įmonės nori pritraukti jaunus ir sportuojančius žmones į naują rinką. Todėl jie reklamuoja skirtingų skonių vandenį buteliuose, tvirtindami, kad „tau sveikiau“ nei kitus saldžius gėrimus. Na, iš tikrųjų šiame vandenyje gali būti tiek cukraus, kiek sodos gėrime!

Kad nebūtų apgauti reklamuodamiesi, visada patikrinkite informaciją etiketėje.

Reklama