6 spuogų tipai ir kas juos gali sukelti

6 spuogų tipai ir kas juos gali sukelti Žmonės

Yra 2 kategorijos, į kurias patenka spuogų dėmės.Tai priklauso nuo to, ar jie sukelia uždegimą, ar ne.Tai sakant, yra neuždegiminiai spuogai ir uždegiminiai spuogai.Uždegiminiai spuogai yra sunkesni, palyginti su neuždegiminiais, ir dažniausiai gydydamiesi turite kreiptis į gydytoją.

Mes, „ Bright Side“,norime paaiškinti, kas sukelia dažniausiai pasitaikančius spuogų tipus, prieš pradedant gydymą.

Baltagalviai

Tai yra neuždegiminiai minkštimai arba balkšvos spalvos guzeliai ar dėmės, kurių centras paprastai yra baltas, apsuptas raudonos aureolės.Kai kuriaisatvejais plaukai gali išeiti iš centro arba atrodys, kad jie įstrigę viduje.

Priežastys:baltagalviai susidaro dėl nešvarumų, riebalinio riebalų ir negyvų odos ląstelių, užkemšančių poras.Jie yra uždaryti poroje.

Juodagalviai

Priešingai nei baltagalviai, inkštirai (neuždegiminiai) yra tamsios arba juodos spalvos mažos dėmės, kurios atrodo kaip iškilūs guzai.Paprastai inkštirą supanti oda yra normali, o centras tamsesnis.

Priežastys:vien dėl to, kad jie yra tamsesnės spalvos, dar nereiškia, kad šiose dėmėse porose yra daugiau nešvarumų.Tai tik ženklas, kad poros išsiplėtė ir jas sukelia užsikimšę plaukų folikulai.

Papulės

Papulės yra uždegiminiai spuogai, esantys po odos paviršiumi.Šiuos apgamus supanti oda dažniausiai būna paraudusi ir patinusi.Jie paaukštinti, rausvi, tvirti ir švelnūs.Bet, palyginti su 2 neuždegiminių spuogų tipais, jie neturi matomocentro ir nėra išplėsti.

Priežastys:

  • Odos infekcija (Molluscum contagiosum)
  • Mažų kraujagyslių vystymasis (vyšnių angioma)
  • Karpos
  • Egzema
  • Alerginė reakcija

Pustulės, kitaip vadinamos spuogais

Spuogai yra švelnūs, didesni nelygumai, turintys apskritą centrą.Centras užpildytas gelsvu / balkšvu pūliu virš raudonos odos pagrindo.Tiesą sakant,jiepanašūs į didesnius baltagalvius, tačiau uždegę.

Priežastys:

  • Alerginė reakcija dažniausiai į maistą ar aplinkos alergenus
  • Vabzdžių įkandimai (nuodingi)
  • Kai oda užsikemša negyvomis odos ląstelėmis ir aliejumi

Mazgai

Uždegę, skausmingi ir kieti gumbai, esantys giliai odoje, yra vadinami mazgeliais.Šis tipas galitaptisunkus ir sukelti odos komplikacijų, tokių kaip randai ir tamsios dėmės.

Priežastys:Tai laikoma uždegiminiais spuogais ir susidaro, kai užsikimšusios poros pažeidžia ląsteles ir audinius giliai po odos paviršiumi.

Cistos

Užsikrėtus pustulėms, jos pradeda skaudėti.Tai yra tada, kai pustulės tampa cista.Cistiniai spuogai susideda iš baltų arba raudonų, skausmingų, didelių ir dar minkštų gumbų, esančių giliai odoje – dar giliau nei mazgeliai.Jie taip pat užpildyti pūliais.Iš tikrųjų manoma, kad tai sukelia sunkias odos komplikacijas, tokias kaip randai.

Priežastis:užkrėstos pustulės

Ar kenčiate nuo spuogų?Koks tipas?Koks gydymas jums padėjo?

Reklama