7 naudingos persimonų savybės, kurias turėtumėte žinoti

7 naudingos persimonų savybės, kurias turėtumėte žinoti Įdomybės

Viena iš priežasčių, atėjus rudeniui ir žiemai – saldžių ir sultingų persimonų pasirodymas parduotuvių lentynose. Šiek tiek klampus vaisiaus skonis neatbaido noro vaišintis oranžiniu stebuklu! Verta leisti vaisiams kurį laiką pabūti namuose ir prinokti, tada jų minkštimas tampa švelnus, malonios tekstūros.

Be to, kad persimonai turi specifinių (gerąja prasme) skonio natų, jie taip pat yra nepaprastai naudingi. Juose esantis vitaminų ir mineralų kompleksas yra daug platesnės sudėties nei obuolių! Ir tai nėra vienintelė priežastis kuo dažniau valgyti persimonus.

Kuo persimonas yra naudingas?

 1. Svorio metimui
  Persimone yra daug maistingų skaidulų, todėl jis suteikia sotumo jausmo. Tuo pačiu  vaisiuje yra mažai kalorijų, nors jis ir turi daug angliavandenių, suteikiančių energijos.
 2. Hipertenzijos profilaktikai ir gydymui
  Esant padidėjusiam kraujospūdžiui, per dieną rekomenduojama vartoti 2–3 džiovintus persimonus. Žinoma, jei jau vartojate vaistus kraujospūdžiui reguliuoti, pasitarkite su gydytoju dėl galimo vaisių šalutinio poveikio ar sąveikos su vaistais.
 3. Norint normalizuoti žarnyno veiklą
  Persimone yra didelis kiekis pektino ir maistinių skaidulų, kurie padeda stimuliuoti žarnyną, pašalinti maisto likučius ir taip išvalyti organizmą nuo toksinų.
 4. Nervų sistemos stiprinimui
  Tiems, kurie kenčia nuo nemigos ar neurozių, patariama persimonus valgyti tiek šviežius, tiek džiovintus. Du vaisiai per dieną sustiprins nervų sistemą ir palengvins bėdas ir stresą.
 5. Širdies veiklos normalizavimui
  Persimonai yra neįkainojamas vitaminų A, P, C, kalio, magnio ir geležies šaltinis, todėl jie reikalingi širdies nepakankamumu ir anemija sergančiam asmeniui. Minėtų ligų profilaktikai ir organizmui išsekus, patariama suvartoti 1–2 persimonus per dieną arba išgerti 100 ml šviežių sulčių.
 6. Kvėpavimo sistemai
  Beta-karotinas ir vitaminas A stiprina plaučių sieneles ir palaiko plaučių funkciją. Persimonas ypač rekomenduojamas rūkantiems.
 7. Antibakterinės savybės
  Persimonas priešinasi ligoms, kurias sukelia stafilokokai ir Escherichia coli bakterija, kovoja su peršalimu. Losjonas su persimono sultimis gydo žaizdas, nudegimus ir uždegimus. Sumaišykite trynį su persimono minkštimu, kad gautumėte veiksmingą naminę kaukę nuo jaunatvinių spuogų.

Kontraindikacijos:

Persimonus reikia vartoti atsargiai žmonėms, sergantiems skrandžio ligomis, ypač esant chirurginėms intervencijoms, taip pat tiems, kurie serga cukriniu diabetu dėl didelio gliukozės kiekio persimone. Persimonai mažiems vaikams gali sukelti alergines reakcijas ir diatezę.

Kaip matote, šį rudenį ir žiemą turite 7 priežastis mėgautis persimonu. Papasakokite apie tai ir savo draugams, nusiųskite jiems šį straipsnį!

Reklama