7 Vaikų Tėvo Gyvybę Nusinešė Agresyvus Vėžys: Gydytojai Siunčia Įspėjimą

7 Vaikų Tėvo Gyvybę Nusinešė Agresyvus Vėžys: Gydytojai Siunčia Įspėjimą Žmonės

37-erių Alanas puoselėjo sveiką, aktyvų gyvenimo būdą, bet jį staigiai pasiglemžė agresyvus burnos vėžys.

Odontologas įspėja tūkstančius žmonių, kurie to nežinodami, gali sirgti burnos vėžiu, po to, kai mirė šis sveikas 7 vaikų tėvas. Alanas Birchas nerūkė ir nevartojo alkoholio, tačiau jo gyvybę šių metų balandį nusinešė agresyvus burnos vėžys.

Savarankiškai dirbusiam tinkuotojui 2018 metais buvo nustatytas burnos vėžys, dėl kurio teko pašalinti beveik 90 proc. liežuvio.

Nepaisant to, kad Alanui buvo taikoma ir radioterapija, ir chemoterapija, vėžys kaskart grįžo ir specialistai pasakė jo sugniuždytai šeimai, kad nieko daugiau padaryti neįmanoma, rašoma mirror.co.uk.

Alanas ir jo gyvenimo partnerė Debbie 12 metų gyveno kartu, todėl nusprendė galiausiai susituokti praėjusį vasarą. Praėjus porai mėnesių po šios šventės vyras mirė.

Naujausiais Didžiosios Britanijos odontologų asociacijos duomenimis, kurie parodė, kad dėl karantino buvo praleista apie 19 milijonų ligos atvejų. Odontologai dabar sunerimę dėl burnos vėžio atvejų, kurie galbūt nebus diagnozuoti laiku.

Burnos vėžys nusineša daugiau gyvybių nei gimdos kaklelio ir sėklidžių vėžys kartu sudėjus – pernai Didžiojoje Britanijoje buvo užregistruoti 8722 nauji atvejai. Tai 58 proc. daugiau nei prieš dešimtmetį ir 97 proc. daugiau nei 2000 m.

Debbie sakė: „Aš raginčiau žmones visada lankytis pas odontologus profilaktiškai, nes jie yra tie, kurie pastebi burnos ir liežuvio vėžio įspėjamuosius ženklus. Visada būkite atsargūs dėl opų, ypač jei jų turite ilgiau nei dvi savaites, ir niekada nemanykite, kad eikvojate laiką ar nerimaujate dėl nieko. Geriau būti saugiam, nei gailėtis.”

Tyrimą atlikusi „Portman Dental Care“ odontologė Catherine Tannahill sakė: „Būdami odontologais, mes pirmieji matome šios ligos poveikį, todėl norime užtikrinti, kad žmonės žinotų, kokie požymiai ir simptomai yra, ką daryti juos pastebėjus ir kokių veiksmų gali imtis, kad sumažintų burnos vėžio atsiradimo riziką.

Dabar tai yra svarbiau nei bet kada anksčiau, nes tūkstančiai diagnozių šiais metais galėjo būti pražiopsotų.

Nors tai gali atrodyti nerimą keliantys žodžiai, tačiau ankstyva burnos vėžio diagnozė lemia 90 procentų išgyvenamumą, todėl būtina, kad žmonės ir toliau lankytųsi pas savo odontologą reguliariai tikrindamiesi.

Odontologai vaidina pagrindinį vaidmenį nustatant burnos vėžį, nes bet kokio įprasto paskyrimo metu jie visada patikrins klasikinius ligos požymius“.

Pasak gydytojos Tannahill, dažniausi burnos vėžio požymiai yra burnos opos, kurios neužgyja tris savaites, neįprasti burnos, galvos ar kaklo patinimai ar gumbeliai, raudonos ar baltos dėmės burnoje.

Burnos vėžys gali pasireikšti tonzilėse, burnoje ar ant liežuvio, todėl žmonės turėtų reguliariai tikrinti visas burnos sritis.

„Taip pat yra keletas paprastų gyvenimo būdo pokyčių, kuriuos žmonės gali padaryti ir kurie gali padėti sumažinti burnos vėžio išsivystymo riziką”, – pridūrė dr. Tannahillas.

„Tai apima sveikos mitybos palaikymą, alkoholio vartojimo mažinimą, rūkymo nutraukimą, SPF naudojimą ant lūpų ir, žinoma, reguliarų apsilankymą pas odontologą. Mes primygtinai raginame žmones veikti greitai, kai pastebi ką nors neįprasto, nes tai žymiai padidins jų galimybes kovoti su liga. Jei turite kokių nors problemų, kuo greičiau kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistus.

Deja, kasmet nuo burnos vėžio miršta 2 704 žmonės, tačiau turėdami daugiau žinių bei reguliariai lankydamiesi pas odontologą, visi galime padėti sumažinti šį skaičių“.

www.tv3.lt

Reklama