9 daiktai, kurių kategoriškai negalima dėti į skalbimo mašiną

9 daiktai, kurių kategoriškai negalima dėti į skalbimo mašiną Įdomybės
  1. Avalynė.

Pirma, sportinės avalynės skalbimas mašinoje negarantuoja jos idealios švaros: ant raištelių, kaip taisyklė, lieka dėmės, kurias galima pašalinti tik rankomis. Antra, jei kai kurios kedų dalys padarytos iš jautraus audinio, jos gali būt pažeistos skalbimo procese.

  1. Užvalkalai.

Pagalvių ar sofos užvalkalai dažnai siuvami iš plonų delikačių audinių, be to, jų siūlės gali iširti ilgo skalbimo procese. Prieš dėdami užvalkalus į būgną, išstudijuokite etiketę su gaminio medžiagos aprašymu ir jo priežiūros rekomendacijas.

3.Metaliniai daiktai.

Ypač svarbu prieš skalbiant patikrinti drabužių kišenes, kad nebūtų daiktų, galinčių užteršti įrenginio filtrą ir sugadinti jį. Jei jūsų drabužiuose yra metalinių detalių, sagų ar užtrauktukų, tai juos geriau skalbti specialiuose maišeliuose ir užvalkaluose.

  1. Drabužiai su nėrinių apdaila.

Apatinius rūbus, servetėles ar staltieses su nertais elementais geriau skalbti rankomis. Jei būtina sugrąžinti pirminį šių drabužių baltumą, rekomenduojama juos patalpinti į vandens ir maistinės sodos tirpalą (2 valgomieji šaukštai sodos 1 l vandens).

  1. Galvos apdangalai su snapeliu.

Dėl ilgo skalbimo ir gręžimo snapeliai ant galvos apdangalų gali deformuotis. Tokiems daiktams labiau tinka rankinis skalbimas be intensyvaus gręžimo.

  1. Liemenukai.

Skalbiant liemenuką skalbimo mašinoje gali įvykti jo lankelių deformacija, jie taip pat gali iškristi iš gaminio ir pakenkti įrenginio detalėms. Geriau nerizikuoti ir skalbti apatinius rankomis.

  1. Šilkas.

Nepaisant to, kad daugelis skalbimo mašinų turi drabužių iš delikačių audinių skalbimo opciją, visgi geriau atiduoti brangius šilkinius gaminius į cheminę valyklą arba išskalbti juos rankomis.

  1. Mikrofibros servetėlės.

Mikropluošto servetėlių gamintojai nerekomenduoja skalbti jų mašinoje, kadangi mechaninis poveikis mažina gaminio sugeriančias savybes.

  1. Vandens minkštiklis.

Standartiniai vandens minkštikliai gali užteršti mašinos detales ir ištepti drabužius. Pabandykite pakeisti juos vandenyje ištirpinta citrinos rūgštimi. Vienam skalbimui pakanka vos 10 g citrinos rūgšties.

Reklama