Jei jūs ėmėtės visų priemonių nuo skilinėjimo, bet jis vis tiek atsiranda, kreipkitės į gydytoją.
Šiuolaikinis gydymas gali išgelbėti jus nuo ligos ar komplikacijų.
Tai, ką jūs nurašote nepatogiai avalynei ir sausai odai, gali pasirodyti rimto susirgimo simptomas. Gydytojai įvardija 5 ligas, kurias gali lydėti suskilinėję kulnai.
1. Varikozė
Kulnų skilinėjimas – vienas iš užslėpto varikozinio venų išsiplėtimo simptomų. Išsipūtusios venos gali būti giliai po oda ir jų nesimatys. Tačiau vyksta kraujagyslių užsikimšimas, pėdų oda negauna maitinimo ir ima trūkinėti. Nuo užslėptos varikozės negalima pilnai išsigydyti. Bet gydymą reikia pradėti kaip galima anksčiau, kad užkirstumėte kelią komplikacijoms.
2. Inkstų nepakankamumas
Esant inkstų nepakankamumui kraujyje padidėja šlapalo kiekis. Jis užkerta kelią normaliai kraujotakai. Todėl oda tampa sausa, kulnai skilinėja.
3. Dekompensuotas cukrinis diabetas
Dekompensuotas diabetas – organizmo būklė, kuriai esant ligoniui stebimas stabilus aukštas gliukozės kiekis ir nėra gydymo efekto. Esant tokiai būklei, pėdų oda panaši į sausą, sutrūkinėjusią žemę. Įtrūkimai dažniausiai gilūs. Taip pat atkreipkite dėmesį į kojų pirštus.
4. Mikozė
Mikozė ,paprastai tariant, yra grybelis. Jei jis pažeidžia pėdas, gali atsirasti įtrūkimai. Grybelis iš pradžių suardo viršutinį odos sluoksnį, su laiku skverbdamasis giliau. Oda prie įtrūkimų gali pabalti ar pažaliuoti. Svarbiausia – pradėti gydymą.
5. Gastritas
Beveik nepastebimi įtrūkimai ant kulnų gali rodyti gastritą. Juos dažnai palaiko paprastu odos sausumu. Bet čia reikia atkreipti dėmesį į lydinčius simptomus: įtrūkimus lūpų kampučiuose, o taip pat sausumą burnoje bei rėmenį. Rekomenduojamas gydytojo stebėjimas ir raciono pokyčiai.
Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.