Kam neduoti išmaldos: kaip, laikantis liaudies išminties, išlaikyti švarią sąžinę

Žmonės

Labdara turi būti daroma išmintingai, todėl svarbu žinoti, kam nereikėtų duoti išmaldos, kad nepakenktumėte nei sau, nei prašančiam. Vargstantieji išmaldos prašo įvairiose vietose, bet ne visur jos galima duoti, kad neprarastų turto. Ženklai padės tausoti energiją ir gerą savijautą, darant gerą darbą.

Kuriam iš elgetų gatvėje neduoti išmaldos

Krikščionybė remiasi dorybe, todėl pats Viešpats įsakė duoti išmaldą visiems, kuriems jos reikia. Tačiau net ir atliekant tokį paprastą veiksmą turi būti samprotavimas. Šis nurodymas skamba Gelbėtojo fraze:

„… tegul išmalda prakaituoja tavo rankoje, kol žinai, kam duoti“.

Tai rodo, kad nereikia skubėti daryti to, kas iš pirmo žvilgsnio atrodytų geras. Daugelis klausia, bet ne visiems tai bus naudinga.

Nereikia duoti pseudo vargšams, kurie nori tik gauti pinigus, nieko nedarydami. Jei pasiūlysite tokią pagalbą maistu ar reikalingo daikto įsigijimu, jis greičiausiai atsisakys. Tai gali būti asmuo, kuris kiekvieną dieną reguliariai sėdi vienoje vietoje. Šis žmogus nesistengia spręsti savo gyvenimo bėdų, o egzistuoja išmaldos sąskaita.

Kam nereikėtų duoti išmaldos:

  • pinigų vaikams nereikėtų duoti. Jie turi nusipirkti produktų ar daiktų;
  • sėdi kryžkelėje, prie kapinių, gydymo įstaigos – galite prarasti sveikatą;
  • jaunimas – jei gali dirbti, bet to nedaro, tai duoti pinigai neišeis, atitinkamai bus bloga energija;
  • netarnauja tiems, kurie laiko kepurę už pinigus rankose. Į jį gali riedėti klausiančiojo ašaros, kurios nusėda į išmaldą;
  • neduoti, jei yra įsitikinimas, kad pinigai bus išleisti alkoholiui, narkotikams ir kitoms kenksmingoms medžiagoms;
  • įeidami į bažnyčią neduokite išmaldos. Tokiu atveju nelaimės lieka pačiam žmogui.

Jei žmogus suklydo ir davė išmaldą ne tam žmogui arba ne už gerą darbą, poelgis jam vis tiek bus įskaitytas. Už savo poelgius sumokės tas, kuris prašė, bet lėšas išleido ne į gera. Arkivyskupas Sergejus Pravdolyubovas sakė, kad nereikėtų smerkti to, kuris prašo, nes daugelis žmonių kreipiasi į Viešpatį su prašymais, tačiau to, ko prašoma, ne visada yra naudinga.

Kur ir kaip duoti išmaldą

Populiarūs įsitikinimai sako, kad jei išmalda nebus duota teisingai, gyvenime užklups bėdos. Nors išmaldos atsisakymas taip pat būtų laikomas neteisingu veiksmu. Evangelijoje yra žodžiai: „Duok tam, kas tavęs prašo“, ir tai galima padaryti nepakenkiant sau. Liaudies ženklai ir tikėjimai sufleruoja, kur galima pasidaryti išmaldą ir kaip tai padaryti.

Labdaros užrašai:

  • duodant išmaldą, nereikia liesti elgetos rankos. Galima įdėti į kepurę ar kitą indą, arba ant žemės;
  • nepatiekiamas vakare;
  • išmaldos davimas vestuvių rūmuose prieš vakarienę yra geras ženklas;
  • duoti išmaldą stotyje – parūpinti gerą kelią. Ypač kai prašo konkrečios sumos;
  • duoti prie išėjimo iš bažnyčios – palikti visas nelaimes;
  • išmalda bažnyčioje – pirmiausia turite eiti prie ikonų, pareikšti savo prašymą, uždėti žvakes, šiek tiek pastovėti ir tik tada daryti išmaldą šventyklos labui, bet niekam nedovanoti.

Labdara – tai ne tik dovanojimas tiems, kurie prašo, ir tiems, kuriems to reikia. Tokiu gali būti laikomas bet koks veiksmas, kai duodate savo. Tai apima mokėjimą parduotuvėje. Jei pervedama daugiau, tai bus įskaityta pirkėjui. Kai pardavėjas tyčia apgaudinėja ir neduoda keityklų, tada suma jam neateis į naudą. Po tokio poelgio bus patirti tam tikri nuostoliai.

Duodami išmaldą reikia tai daryti iš visos širdies, o ne tikėtis atlygio. Tik tada geras darbas bus įskaitytas danguje ir žmogus už tai gaus atlygį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt