Agnė Bilotaitė prašo nekelti panikos: karo atveju slėptuvių pakaktų visiems gyventojams!

Naujienos

Vadinamųjų kolektyvinės apsaugos statinių, skirtų žmonių priedangai nelaimės atveju, užtektų 40 proc. šalies gyventojų. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, papildomi priedangos objektai užtikrintų galimybę saugiai pasislėpti likusiai daliai šalies gyventojų.

Ketvirtadienį Vyriausybės valandos metu Darbo partijos narys Seime Artūras Skardžius kreipėsi į vidaus reikalų ministrę A. Bilotaitę  klausdamas, ar kolektyviniai apsaugos statiniai gali užtikrinti efektyvią apsaugą.

„Ar tie darželiai pritaikyti apsisaugoti nuo gradų? Ar tai nebus taikiniai susikaupus masiškai 40 proc. gyventojų pagal savo technines charakteristikas statiniuose. Tai bus tiesiog kaip šprotų dėžutėje sudėlioti konservai – daugiau nieko. Nėra jokios informacijos, kur bus galima ten gauti geriamojo vandens ar pasikrauti mobilius prietaisus“, – kalbėjo A. Skardžius.

Reaguodama į Seimo nario kritiką, A. Bilotaitė pabrėžė, kad Vidaus reikalų ministerija nuo pat reikalų pradžios daro viską, kad civilinė sauga taptų prioritetu.

„Jeigu kalbėsime apie apsaugą, tai šiuo metu yra 1900 objektų – kolektyvinės apsaugos statinių, už kuriuos yra atsakingos mūsų savivaldybės. Ten, esant reikalui, mūsų žmonės galėtų apsisaugoti.

Mes užklausėme registrų centro, kadangi esantiems tam tikriems pavojams būtų būtinybė žmonėms pasislėpti ir įvertinti, kiek mes turime priedangos objektų – rūsių, požeminių, aikštelių. Mums buvo pateikta informacija, kad Registrų centre tų plotų užtektų visos Lietuvos gyventojams“, – sakė ji.

Ministrė taip pat pabrėžė, kad šiuo metu tiesioginės karo grėsmės šiuo metu nėra. Ji taip pat prašė parlamentarų laikytis „vidinės rimties ir nekelti panikos“.

„Vidaus reikalų ministerija dirba dviem kryptimis: viena kryptis yra trumpalaikėje perspektyvoje. Iki šios savaitės pabaigos visos savivaldybės pateiks informaciją, kaip ji inventorizavo ir kokioje būklėje yra visi civilinės pasaugos objektai. Taip pat dirbame, kad turėtume tinkamą finansavimą ir tinkamus objektus civilinei saugai Lietuvoje“, — pabrėžė ji.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!