Aiškėja, kaip vyko 3 vaikų pagrobimas Kaune: vienas tėvų pastūmė gerovės centro darbuotoją

Naujienos

Aiškėja naujos trijų vaikų pagrobimo Kaune detalės. Teigiama, kad vieno iš pasimatymu su vaikais metu vienas tėvų pastūmė įstaigoje dirbančią darbuotoją ir taip pagrobė vaikus.

Pagrobtų vaikų šeima – atsisakiusi mūsų šalies pilietybės ir net išmetusi asmens dokumentus. Vaikai iš tėvų laikinai buvo paimti teismo sprendimu, nes gimdytojai neužtikrino jų ugdymo – neleido vaikų į mokyklą, netikrino sveikatos, vengė bendrauti su specialistais, o siūlomos pagalbos atsisakė.

Ant kojų sukeltos pareigūnų pajėgos ieško iš vaikų gerovės centro „Pastogė“ Kaune pagrobtų 3 mažamečių. Du sūnus ir dukrą pasiėmė jų tėvai Mindaugas ir Inga Vilčinskai ir išsivežė „Fiat“ mikroautobusu, registruotu Vokietijoje. Automobilis rastas Tytuvėnuose. Šiame mieste gyvena Antano Kandroto – Celofano mama, o jis yra pasisakęs apie šią šeimą ir sveikino tokį vaikų pagrobimo būdą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

„Liepos 18-tą, apie 10 ryto, Kaune, iš Plechavičiaus gatvėje esančio vaikų gerovės centro vyras ir moteris galimai savavališkai pagrobė tris 5, 7, 9-erių vaikus. Šiuo metu Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate ikiteisminis tyrimas dėl vaikų pagrobimo“, – teigė Kauno policijos atstovė Reda Zarauskienė.

Pamačiusius šiuos tėvus ir jų vaikus, policija prašo pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Pareigūnai neatmeta, kad šeima galėjo išvykti į Vokietiją, kurioje anksčiau gyveno. Tiesa, automobilį, kuriuo šeima išvyko iš „Pastogės“ pareigūnai aptiko Tytuvėnuose, bet šeima galėjo sėsti į kitą mašiną.

„Atliekami intensyvūs paieškos veiksmai tiek Lietuvoje, tiek už Lietuvos Respublikos sienų. Tikrinamos sąsajos, socialiniai ryšiai užsienyje bei galimi adresai“, – sakė prokurorė Lina Zakarauskaitė.

Aiškėja, kaip vyko pagrobimas

Kai kuriais atvejais, nerimaujant dėl vaikų saugumo ar siekiant juos apsaugoti nuo galimos įtakos, tėvai su vaikais susitinka stebint specialistams. Ar taip buvo ir šiuo atveju, nėra komentuojama.

„Pastogės“ atstovai situacijos plačiau nekomentuoja, bet esą tokio incidento nėra turėję.

„Siekiant apsaugoti mažamečių vaikų interesus ir nepakenkti vykdomam ikiteisminiam tyrimui, jokios informacijos pateikti negalime“, – kalbėjo „Pastogės“ direktorė Gražina Didžbalienė.

„Pastogės“ darbuotojai norėjo sustabdyti tėvus, bet buvo apstumdyti.

„Pirminiais duomenimis, vienas iš suaugusiųjų pastūmė ten dirbusią moterį“, – teigė R. Zarauskienė.

Trys Vilčinskų mažamečiai globos centre atsidūrė simbolinę vaikų gynimo dieną – birželio pirmąją, vadovaujantis išvakarėse priimtu teismo sprendimu, į kurį kreipėsi vaiko teisių specialistai.

„Tėvų valdžia buvo naudojama priešingai vaiko interesams. Pakankamai ilgą laiką nuo 2022 m. rudens vaikams nelankant mokyklos, nesirūpinant sveikatos patikrinimu, nebendradarbiaujant nei su specialistais, nei su pedagogais buvo imtąsi kraštutinių priemonių – kreiptasi į teismą leidimo paimti vaikus iš nesaugios aplinkos“, – sakė Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis.

Vaiko teisių specialistai konkrečios šeimos situacijos nedetalizuoja, bet vaikams mato didelę grėsmė.

„Šita šeima – ta, kuriai reikėjo pagalbos, ir susiklostė tokia situacija, kad tos pagalbos nepriėmimas, sukėlė vaikams pasekmes, todėl teismas išdavė leidimą paimti vaikus ir šiandien turim tą jautrią situaciją, kada turime nerimą dėl vaikams nesaugios aplinko“, – pasakojo Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė.

Vaikus bandė atsiimti ir anksčiau

Jau birželį sujudimas buvo viename Kauno daugiabučių, kur šeima gyveno, kai specialistai atvyko paimti mažųjų. Pilna laiptinė policininkų ir kitų tarnybų atstovų.

„Vežėt vaikus į polikliniką, gavot kažkokių neigiamų atsakymų iš vaikų priežiūros specialistų? Pas psichologą buvau, sakė, pilnai adekvatus, kitaip nebūtų paleidę. O jūs ateinat ir sakot, kad ginat mane nuo mano vaikų“, – tada nufilmuotame vaizdo įraše teigė vaikų tėvas.

Vaiko teisių specialistai ilgai derasi su tėvu, kad patektų į buto vidų, kur užsirakinusi sėdi mama su trim vaikais.

„Tai laužiam duris? – Ne“, – policija kalbėjosi su M. Vilčinsku.

Po ilgų derybų – tėvas įsileidžia dalį tarnybų vidun.

„Sutinku prieš savo laisvą valią atidaryti duris, kai išeis pareigūnai. – tai tegu du policininkai lieka, o kiti…“, – teigė Vilčinskas.

Vilčinskų šeima vadovaujasi sava filosofija, yra išmetę mums įprastus asmens dokumentus ir turi pasigaminę savus.

„Lietuvos Respublikos pilietybės ir asmens kodo aš esu atsisakęs, aš esu gimęs laisvas ir gyvas vyras“, – sakė mažamečių tėvas Mindaugas Vilčinskas.

Vyras turi savus įsitikinimus ir pasakoja, kodėl neleidžia savo vaikų į ugdymo įstaigas.

„Nė viena ugdymo įstaiga mokslo nevykdo, o vykdo mokslą pagal ugdymo programą, tas vykdymas yra dresiravimas, taip dresiruojam šunis, o mokslas yra žinių tobulinimasis“, – teigė vyras.

Mažuosius išvežus į vaikų gerovės centrą, tėvai galėjo juos lankyti, čia vyko dažnai, buvo ir daug konfliktų.

„Sakykite, jūs atsisakot mums suteikti pasimatymą šitoje įkalinimo įstaigoje su mūsų sūnumis ir dukterimi? Atsakykite, taip ar ne? – Sakau dar kartą, bus sudarytos sąlygos“, – anksčiau filmuotame vaizdo įrašė klausė mažamečių tėvas.

Ir išsivežti vaikus iš laikinos globos įstaigos jie bandė jau ir birželio pradžioje, padedami provokatoriaus ir antivakserio Antano Kandroto-Celofano.

„Negaliu jų atiduoti, jei jūs paėmėt vaikus, reiškia jūs pagrobėt. – Ai, savo vaikus pagrobėm, vakar iš mūsų pagrobė. – Sėkmingai visus tris vaikučius pasiimam ir tėveliai vežasi namo“, – vaizdo įraše kalbėjo darbuotoja ir Celofanas.

Tačiau tąkart vaikų išvežimą iš globos įstaigos sustabdė pareigūnai, o šią savaitę šeima savo kėslus įvykdė vieno iš pasimatymu su vaikais metu. Už mažamečio vaiko pagrobimą tėvams gresia kalėjimas iki dvejų metų.

Daugiau detalių ieškokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!