Aiškėja, kas yra 19-metės žmonos nužudymu įtariamas 21-erių vyras: buvo žinomas ir policijai, ir socialinėms tarnyboms

Naujienos

Mažeikiuose įvykęs jaunos dviejų mažų vaikų mamos nužudymas nepaliko abejingų. Paaiškėjo, kad savo 19 metų sutuoktinę pro langą iš dešimto aukšto galimai išmetė 21-erių metų Rolandas Matulevičius.

Jauna romų šeima apibūdinama kaip gana tvarkinga, tačiau ji buvo žinoma socialinėms tarnyboms, nes nuo sutuoktinio rankos galimai žuvusi mama pirmą vaiką gimdė būdama nepilnametė. Be mamos liko maži vaikai – vienas gimęs 2022 metais, kitas 2023-iaisiais. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba nurodė, kad abu mažyliai yra pas artimuosius.

Kaip portalą tv3.lt informavo Mažeikių rajono savivaldybės administracija, šeimai buvo taikoma atvejo vadyba ir teikiama socialinė priežiūra šeimoms. Paprastai tokios paslaugos teikiamos, kai vaiko susilaukia nepilnametis asmuo.

Mažeikių rajono savivaldybė taip pat informavo, kad šeimai buvo laikinai suteikta teisė gyventi bendrabučio tipo kambaryje, kol prieis eilę socialinio būsto skyrimui. Tačiau socialinės pašalpos šeimai nebuvo mokamos.

„Taip, šeima buvo žinoma. Šeimai buvo taikoma atvejo vadyba ir teikiama socialinė priežiūra šeimoms. Taip pat, laikinai suteikta teisė gyventi bendrabučio tipo kambaryje, kol prieis eilę socialinio būsto skyrimui“, – nurodė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Galdikė.

Šaltinių teigimu, išvakarėse sutuoktiniai labai stipriai pykosi, prieš moterį buvo naudojamas smurtas, tačiau kaimynai policijos neiškvietė.

Jauna moteris buvo nužudyta rugpjūčio 4-ąją dienos metu. Tuomet pranešta, kad į Mažeikių ligoninę iš Žemaitijos gatvės dėl įvairių kūno sužalojimų pristatyta 2004 metais gimusi moteris, kuri maždaug po valandos ligoninėje mirė. Iš pradžių buvo pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, bet paskui įvykis buvo perkvalifikuotas į nužudymą, o moters nužudymu įtariamas R. Matulevičius uždarytas į areštinę.

Teismas leido R. Matulevičių suimti 3 mėnesiams, nes įtariamasis, būdamas laisvėje, gali daryti naujus nusikaltimus, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teismo, mat už nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Teismo posėdyje įtariamasis su prokuroro pareiškimu teigė nesutinkantis, nepripažino savo kaltės, prašė neskirti suėmimo, nes esą reikia rūpintis dviem mažamečiais vaikais, juos išlaikyti ir palaidoti žmoną.

R. Matulevičius anksčiau yra teistas dėl savivaldžiavimo, vyras taip pat nuo 2023 m. liepos 11 d. įtariamas kitoje ikiteisminio tyrimo byloje dėl fizinio skausmo sukėlimo kitam suaugusiam asmeniui, bet ne šeimoje. Be to, vyras yra pažeidęs probacijos sąlygas.

Vaiko teisės pakomentavo tragediją Mažeikiuose: pasakė, ką daro dėl be mamos likusių vaikų

Po tragedijos Mažeikiuose, kai žuvo pro langą iškritusi 19-metė, be mamos liko du mažamečiai vaikai. Jų tėvas, kuris šiuo metu įtariamas žmonos nužudymu, suimtas. Vaiko teisių specialistai pakomentavo, kas daroma dėl tragediją išgyvenusių mažylių.

„Esame sukrėsti šio įvykio, dėl jaunos moters ir mamos netekties reiškiame nuoširdžią užuojautą artimiesiems“, – teigė Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Rita Latakienė.

Rugpjūčio 4 d. į Mažeikių ligoninę buvo atvežta ir dėl įvairių kūno sužalojimų paguldyta 2004 metais gimusi moteris, kuri apie 13 val. ligoninėje mirė.

Rugpjūčio 6 d., sekmadienį Policijos departamentas patvirtino, kad Mažeikiuose per langą iš dešimto aukšto buto iškritusi ir ligoninėje mirusi jauna moteris galėjo būti nužudyta. Ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti perkvalifikuotas į nužudymą.

„Vaiko teisių gynėjai, gavę informaciją apie tragediją šeimoje, pirmiausiai rūpinasi vaikų saugumu. Šiuo metu aiškinamės aplinkybes, renkame visą svarbią informaciją dėl vaikų situacijos, mūsų tikslas yra užtikrinti dviem mažyliams pilnai jų poreikius atliepiančią aplinką“, – komentavo R. Latakienė.

„Priminsime, kad vaiko teisių gynėjai reaguoja į visus gaunamus pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus – raštu, žodžiu ar bet kokia kita forma. Gavus pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, vykstame į šeimą, išklausome vaikų nuomonę, jeigu pagal amžių ir raidą vaikas ją gali išsakyti, bendraujame su tėvais arba vienu iš tėvų, išsamiai įvertiname situaciją ir pagal jų poreikius pasiūlome pagalbą ir ją inicijuojame.

Tėvų arba vieno iš tėvų netektis yra bene skaudžiausias išgyvenimas vaikui. Skirtingais raidos etapais, jis tą skausmą priima skirtingai. Svarbu, kad netektį patyrusio vaiko emocinė ir psichologinė būsena augant būtų stebima ir, esant poreikiui, jam suteikta reikalinga pagalba. Priminsime, kad paslaugas šeimai teikia savivaldybės socialinės įstaigos.

Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112“, – paragino Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Vyras tikino nepadaręs nieko blogo

Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas informavo, kad vienas iš pagrindinių prokuroro motyvų skirti griežčiausią kardomąją priemonę buvo tai, kad įtariamasis, būdamas laisvėje, gali daryti naujus nusikaltimus, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teismo, nes už nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Teismo posėdyje įtariamasis su prokuroro pareiškimu teigė nesutinkantis ir nepripažino savo kaltės.

„Jis tikino nieko blogo nepadaręs ir nesuprantąs, kaip tai atsitiko. Teigė, kad buvo išėjęs su vaikais iš namų“, – komentavo. V. Jončas.

Įtariamojo advokatė prašė vyrui skirti švelnesnę kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą ir įpareigojimą registruotis policijos įstaigoje. Teismas tenkino prokuroro prašymą ir skyrė vyrui griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėn.

Teismas atkreipė dėmesį, kad įtariamasis anksčiau teistas dėl savivaldžiavimo, taip pat nuo 2023 m. liepos 11 d. jis įtariamas kitoje ikiteisminio tyrimo byloje dėl fizinio skausmo sukėlimo. Be to, vyras yra pažeidęs probacijos sąlygas.

Tyrimo metu bus apklausiami liudytojai, kiti asmenys.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!