Aleksejaus Navalno žmona asmeniškai apkaltino Vladimirą Putiną dėl vyro mirties.

Naujienos

Aleksejaus Navalno žmona Julija kalbėjo Miuncheno saugumo konferencijoje. Ji pasirodė salėje ir užėmė vietą per JAV viceprezidentės Kamalos Harris klausimų ir atsakymų sesiją. Po to Julijai buvo suteiktas žodis.

Vladimirui Putinui tenka „asmeninė atsakomybė už siaubingus dalykus, kuriuos jie daro mano šaliai”, o pasaulio bendruomenė turi susivienyti, kad nugalėtų šį „siaubingą režimą”, sakė Julija Navalnaja.

Pasak jos, pirmiausia ji pagalvojo, ar kalbėti garsiai, ar iš karto grįžti pas savo vaikus. Tačiau tada ji pagalvojo, ką jos vietoje darytų Aleksejus: „Esu tikra, kad jis būtų čia, būtų šioje scenoje”.

„Nežinau, ar tikėti naujienomis, baisiomis naujienomis, kurias gauname tik iš Rusijos valstybinių šaltinių, nes jau daug metų negalime tikėti Putinu ir jo vyriausybe.

Jie visada meluoja”, – tęsė Navalnaja. – Bet jei tai tiesa, noriu, kad Putinas, visa jo aplinka, Putino draugai, jo vyriausybė žinotų, kad jie bus patraukti atsakomybėn už tai, ką padarė mūsų šaliai, mano šeimai ir mano vyrui.

Ir ta diena ateis labai greitai.

Ir noriu paraginti visą pasaulio bendruomenę, visus esančius šioje salėje, žmones visame pasaulyje, kad susivienytume ir nugalėtume šį blogį, nugalėtume siaubingą režimą, kuris šiuo metu yra Rusijoje.

Ir šis režimas, ir Vladimiras Putinas turi būti asmeniškai atsakingi už siaubingus dalykus, kuriuos pastaraisiais metais jie daro mano šaliai, mūsų šaliai Rusijai.”

Julija į Miuncheną vyko kartu su A. Navalno bendražygiu Leonidu Volkovu.

Buvęs JAV ambasadorius Maskvoje Maiklas Makfolas (Michael McFaul) sakė, kad matė juos praėjusį vakarą, rašo „The New York Times”:

„Jie atvyko į šią konferenciją susitikti su pasaulio lyderiais ir priminti jiems apie Aleksejų ir siaubingas sąlygas, kuriomis jis laikomas specialioje kalėjimo kameroje, skirtoje jam kankinti”.

Viceprezidentė J. Harris savo kalboje tai, kas nutiko A. Navalnui, pavadino „dar vienu Putino brutalumo įrodymu”.

Ji sakė, kad Vašingtonas stengiasi gauti informacijos apie tai, kas įvyko, tačiau „nepaisant to, ką jie sako, mums aišku: atsakinga yra Rusija.

Šaltinis: „The Moscow Times”

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt