Algis Ramanauskas apie baltarusių nenorą mokytis lietuviškai: čia jiems yra šunų kalba, jie nesiintegruos

Naujienos

Kol dalis lietuvių piktinasi, kad užplūdus imigrantams iš Baltarusijos sostinėje vargiai galima kur išgirsti kalbant lietuviškai, laidų vedėjas Algis Ramanauskas kelia kitą problemą. Pasak jo, valstybė padarė didelį nusikaltimą įsileidusi tiek daug imigrantų ir neužtikrinusi tinkamos jų atrankos ir integracijos. Ramanauskas teigia, kad atvykę baltarusiai vangiai integruojasi ir vengia mokytis lietuviškai, o mes neturime savigarbos su jais nekalbėti rusiškai.

Tiesa, rusiškai kalba ne tik į sostinę atvykę baltarusiai, bet ir ukrainiečiai, ypač atvykę iš Donbaso regiono. Tačiau skirtingai, nuo ukrainiečių, baltarusiai, pasak turinio kūrėjo Algio Ramanausko, yra Putino režimui lojalūs žmonės, o tai jau grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Baltarusių visuomenės kokybė – apgailėtina

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ kalbėjęs Algis Ramanauskas sako, kad baltarusių nereikėtų traktuoti kaip atskiros politinės tautos, jie esą yra rusiškojo pasaulio dalis.

„Baltarusijos atveju, jų yra rusiškas mentalitetas, tai yra rusų pasaulis. Baltarusijos visuomenės kokybė yra apgailėtina, jos iš viso nėra, ten yra vienetai šviesių žmonių, kurie turi tą tautinį, ir iš tų vienetų yra vienetai, kurie nėra litvinistai, tai jų yra bet tiek mažai, kad apie juos šnekėti yra laiko ir burnos aušinimas.

Tie, kurie pas mus atvažiavo, kuriuos žinome kaip Baltarusijos piliečius, tai yra rusai, ypatingai prastos visuomeninės kokybės individai, kurie kelia didžiulį, neįmanomai didelį pavojų mūsų valstybei. Ir dabar yra per vėlu, ką nors daryti, nes jie yra išmokę paduoti mus į teismus, jei mes jiems nepratęsime leidimo gyventi“, – tikino Algis Ramanauskas.

Laidų vedėjas įsitikinęs, kad baltarusiai savo pažiūromis ir mentalitetu nesiskiria nuo rusų, o daugelį metų palaikydami diktatorių Lukašenką parodo, kad yra serganti visuomenė.

Ta visa biomasė, kuri keliasdešimt metų balsavo noriai ir palaikė prastai kalbantį kolchozosovkozo diktatorių. Visuomenė, kuri tokį išsigimėlį laiko ant rankų ir džiaugiasi juo, ar tai yra normali visuomenė? Ne, tai yra labai ligota, sunkiai serganti visuomenė, tai yra tas pats, kas rusų visuomenė“, – tvirtino Algis Ramanauskas.

Lietuvių kalba baltarusiams – šunų kalba

Laidų vedėjas įsitikinęs, kad į Lietuvą atvykę baltarusiai yra ekonominiai migrantai, kurie tikrai nenori integruotis į mūsų visuomenę, o tuo labiau mokytis lietuvių kalbos.

„Tu neintegruosi rusikij myr. Jie nesiintegruoja, yra etninės grupės, pavyzdžiui, kinai – jie atvyksta, kur beapsisėslintų kinai, jie vis tiek gyvena savo getuose, jie nesimoko vietinės kalbos. Atvažiavęs Slavikas iš Maladiečno, tau lietuviškai išmoks? Nečia jam yra šunų kalba. Integracijos požiūriu yra mušta korta, jie nesiintegruos“, – teigė Algis Ramanauskas.

Mūsų valdžios institucijos kol kas iš imigrantų griežtai nereikalauja ir netikrina, ar jie moka lietuviškai, nors tam tikrų specialybių darbuotojai privalo mokėti lietuvių kalbą. Tačiau jos imigrantai iš Baltarusijos, Rusijos ar Ukrainos neišmoksta ar išmoksta lėčiau, mat puikiai gali susikalbėti su lietuviais ir rusiškai.

„Čia dar kitas to nusikaltimo, kurį padarė valdžia tęsinys. Čia tas mūsų nuolankumas, kai išeini į kiemą ir 10 lietuvių ir vienas rusiukas, ir lietuviai staiga pradės kalbėti rusiškai. Nepilnavertiškumo kompleksas – mums tai įskiepijo per sovietmetį, nes mums čia pristatė gamyklų, ligoninių, vaikų darželių ir tai iki šiol yra, neturime tos savigarbos“, – pabrėžė Algis Ramanauskas.

Vyriausybė padarė didžiulę klaidą, kažkas turi už tai atsakyti

Laidų vedėjas įsitikinęs, kad mūsų valdžia padarė didžiulę klaidą įsileisdama į valstybę dešimtis tūkstančių Baltarusijos ir Rusijos piliečių, kurie nemaža dalis gali būti lojali Putino režimui. O kadangi mūsų pareigūnai neturi tokių pajėgumų patikrinti visų Baltarusijos piliečių, atsiranda tikimybė, kad dalis jų gali pakenkti Lietuvai.

„Tai, kas yra padaryta su tuo baltarusių antplūdžiu, su tais didžiuliais skaičiais, yra nusikaltimas ir tai, kas padarė tai, turi atsakyti. – Tai visi supranta, kad valdžios atstovai tai padarė. – Taip, ši Vyriausybė padarė didžiulę klaidą, kažkas turi už tai atsakyti, Tai yra didžiulė siaubinga klaida, žala padaryta nežmoniška ir mes dar žiaukčiosime nuo to“, – laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ tvirtino Algis Ramanauskas.

Pasak turinio kūrėjo, didžiausią atsakomybę turi prisiimti liberalų ir Laisvės partijos.

„Žala, kurią daro mums tie Armonaitės tipo naivuoliai ir tie žmonės nesuvokia, ką jie padarė. Aišku, kyla reakcija į tokį veiksmą, atoveiksmis ateina, bet mes turime suprasti, kad šiandien turime 60 000 rusų, kuriuos kažkodėl vadiname baltarusiais. Čia baltarusių daug, kokių baltarusių, ar jie baltarusiškai kalba? Tai rusai, su kokybės ženklu, čia yra siaubingi dalykai“, – piktinosi Algis Ramanauskas.

Laidų vedėjas sako, kad valdžia padarėme didelę klaidą manydama, kad demografijos ir darbuotojų trūkumo problemas gali išspręsti į šalį įleisdama didžiulį kiekį migrantų.

„Atsigręžkime į kitą dalyką, dėl ko tokie naivūs žmonės, kaip Armonaitė ir panašūs, jie kvietėsi kvalifikuotus imigrantus, kadangi mums reikia darbo jėgos, bet kažkas labai gerai palygino – tvarkyti darbo rankų trūkumo arba demografijos problemas kviečiantis čia imigrantus, ir ypač iš ruskij myr, kas yra Baltarusija, yra tas pats, kas gydyti pagirias heroinu“, – įsitikinęs Algis Ramanauskas.

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ Algis Ramanauskas kalbėjo ne tik Lietuvą užplūdusius imigrantus iš Baltarusijos ir Rusijos, kurie gali kelti pavojų valstybės saugumui, bet ir apie krašto gynybą ir Ukrainos karą.

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu. O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. O apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.

 „33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.  

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!