Algis Ramanauskas apie pasipiktinimo bangą sukėlusį baltarusio interviu: „Jis – pašlemėkas“

Naujienos

Šiomis dienomis pasipiktinimo bangą sukėlė interviu, kuriame baltarusis pasakoja, kad jis gyvena Lietuvoje, tačiau negerbia nei lietuvių, nei lietuvių kalbos. Vis dažniau kyla diskusijų apie litvinizmą ir galimą grėsmę Lietuvai. Kiek ta grėsmė pagrįsta kalbame su visuomenininku, laidų kūrėju Algiu Ramanausku.

Kaip vertinate baltarusio interviu, kuriame jis teigia, jog negerbia nei lietuvių, nei kalbos, nors gyvena Lietuvoje?

Iš vieno tokio baltarusio negalime pūsti burbulo ir būti panikos skleidėjais. Jis – pašlemėkas, tą suprantame, bet negalim to projektuoti ant visų baltarusių, kurie gyvena čia. Vadovaujamės gerumo prezumpcija. Savo valdomuose laukuose net neviešinau šito dalyko, nes tai būtų nesąžininga – atsirado vienas negeras žmogus, kurį pati vietinė baltarusių bendruomenė pasmerkė.

Kaip vertinate litvinizmą – ar tai iš tiesų nekaltas dalykas, ar tai reali grėsmė?

Reikia būti atsargiam, nes nuosaiki litvinizmo forma yra visiškai civilizuota ir su ja galima susigyventi, nes faktas, kad baltarusiams priklausė kažkiek LDK palikimo. Su tokiais galima bendrauti, alaus išgerti, pajuokauti. Bet turime centrą ir ultradešinę, kurie sudaro kritinę masę litvinizmo išpažintojų – jie mums nedraugiški, bet turint omenyje, kokios tendencijos, retorika buvo rusų ant ukrainiečių prieš invaziją – yra vienas prie vieno tokia litvinistų retorika apie mus dabar.

Kas mane labiausiai neramina, kad gerieji baltarusiai, kurie nėra litvinistai arba bent tokiais apsimeta, jie mums aiškina pilnu rimtumu, kad nėra jokio litvinizmo. Jie žino, kad taip nėra – ir Svetlana Cichanouskaja, ir kiti, kuriuos laikom civilizuotais baltarusiais, jie puikiai tai žino ir veidmainiauja, kad to nėra.

Šaltinis: tv3.lt
Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt