Anot Grybauskaitės, sankcijos Putino nesulaikys: karo nusikaltėlis gali būti sustabdytas tik mūšio lauke

Žinios

Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą ir bombarduoja taikinius visoje šalyje: Ukraina praneša, kad užpulta dešimt šalies regionų.

Ukrainos miestuose aidint oro pavojaus sirenoms, prie degalinių ir išvažiavimų iš Kijevo formuojasi spūstys, eilės susidaro dalyje parduotuvių ir prie bankomatų.

Ukrainos civiliai tapo vienomis iš pirmųjų beprasidedančio didžiojo karo aukų. Rusijos kariuomenė, kaip visada, įtikinėja, kad taikosi tik į karinius objektus ir naudoja tikslius ginklus, bet jau šį rytą nedidelio miestelio netoli Charkovo civiliai apraudojo šeimos narius ir kaimynus, žuvusius per vieną pirmųjų smūgių. Perspėjame, kad kai kurie vaizdai gali sukrėsti.

Rusijai pradėjus karinius veiksmus Ukrainoje, prezidentas Gitanas Nausėda sušaukė Valstybės gynimo tarybą. Lietuva žada didinti kovinį pasirengimą, pradės konsultacijas su NATO dėl šalies saugumo užtikrinimo, siūlys pradėti NATO ketvirtojo straipsnio aktyvavimą.

Europos Sąjunga žada atsaką į Rusijos agresiją. Šiandien neeiliniame susitikime naujas sankcijas turėtų aptarti Bendrijos lyderiai.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jokios sankcijos Putino nesustabdys, ji ragina imtis realių veiksmų.

Reaguodamas į įvykius Ukrainoje, profesorius Vytautas Landsbergis sako, kad turi būti siūloma šalinti Rusiją iš Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų.

Dėl prasidėjusių plataus masto Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, Užsienio reikalų ministerija ragina šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius nedelsiant išvykti iš šalies sausumos keliais, nes Ukrainos oro erdvė uždaryta.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!