„Antanas Kandrotas-Celofanas apsimelavo prieš visą Lietuvą“: niekuo dėtą vyrą apkaltino dėl vaiko grobimo ir užsiundė sekėjus

Naujienos

Lietuvai sekant Kaune pagrobtos mergaitės dramą, socialiniuose tinkluose aistras tebekursto Antanas Kandrotas, žinomas Celofano pseudonimu. Antradienį jis paviešino esą su nusikaltimu susijusio vyro nuotrauką ir sukėlė neapykantos proveržį. Nukentėjęs niekuo dėtas vyras žada ieškoti teisybės teisme. Tai ne pirmas atvejis, kai nuo neva teisingumo siekiančio A. Kandroto nukenčia niekuo dėti žmonės.

„Apsimelavo prieš visą Lietuvą“

A. Kandrotas-Celofanas įvykius Kaune nušviečia ne rečiau nei žiniasklaidos priemonės, nuolat kartoja turintis neviešos informacijos, ragino nepasitikėti policijos pareigūnais. Antradienį jis netikėtai paviešino nuotrauką ir paskelbė, kad joje esantis vyras susijęs su nusikaltimu, nurodė vardą.

„Tik laiko klausimas, kada jie bus sučiupti“, – rašė jis, pridūręs, kad nuotraukoje matomas asmuo yra „galbūt susijęs su pagrobėjais“.

Įrašą netrukus pamatė A. Kandroto sekėjai, jie nuotrauka pasidalijo daugiau nei 8 tūkstančius kartų. Įrašu dalijosi skelbimų, mamų puslapiai, alternatyvia žiniasklaida prisistatantys kanalai, o paviešintas vyras sulaukė grasinimų, informaciją turėjo komentuoti ir policija.

Vis dėlto, trečiadienį paaiškėjo, kad A. Kandroto minėtas vyras su tyrimu niekaip nesusijęs, jis gyvena Klaipėdoje. Tai LRT.lt patvirtino Lietuvos policijos atstovas žiniasklaidai Ramūnas Matonis.

Devynmetės paieškos
Devynmetės paieškos / T. Biliūno / BNS nuotr.

„Už tai gresia atsakomybė dėl šmeižto“, – sakė R. Matonis, jis pridūrė, kad vyras gali kreiptis į policiją arba į teismą.

LRT.lt susisiekus su A. Kandroto apšmeižtu Gediminu, vyras žadėjo, kad kreipsis į teisininkus. Jis sakė esantis ramus dėl savęs, tačiau bijo, kad nukentės žmona, kuri taip pat matoma paskleistoje nuotraukoje.

„Manau, be teismo sprendimo nieko nebus. Nepagailėsiu pinigų, ieškosiu advokato, reikės surašyti skundą dėl šmeižto. <…> Celofanas apsimelavo prieš visą Lietuvą“, – kalbėjo jis.

LRT.lt primena, kad tai ne pirmas atvejis, kai A. Kandrotas viešai neteisingai apkaltina asmenį: prieš du metus jis tvirtino, kad partnerystės įstatymo palaikymo akcijoje dalyvavo už pedofiliją nuteistas ir bausmę atliekantis Ervydas Čekanavičius – iš tiesų tai buvo kitas vyras.

Sulaukė neapykantos bangos

Anot pašnekovo, jis antradienį susiginčijo su A. Kandrotu, – žinutėse papriekaištavo, kad šis naudojasi tragedija Kaune ir siekia populiarumo, pavadino jį „šiukšle“. A. Kandrotas savo ruožtu vaizdo įrašuose minėjo turintis „tikrai labai daug“ informacijos apie vaiko dingimą, sakė, kad policija slepia tikrąją situaciją.

„Policija šitą reikalą glaistys kaip tik įmanoma“, – rimtu veidu aiškino A. Kandrotas.

Jis šiuose įrašuose kalbėjo ir apie politines ambicijas, kvietė susitikti prie Seimo Sausio 13-osios dienos minėjime. Ankstesniais metais šią dieną prie Seimo vyko su Lietuvos šeimų sąjūdžiu siejami protestai, A. Kandrotas – vienas iš riaušių prie Seimo byloje figūruojančių kaltinamųjų.

A. Kandrotas dalijosi ir versija, kad pagrobta mergaitė gali būti nebegyva ir sekėjų aistras kaitino iki antradienio vėlumos. Vis dėlto, jo skelbta informacija niekaip nepasitvirtino, o trečiadienį policija paneigė ir dar vieną jo melą, esą mažametę pagrobė moteriškais drabužiais apsirengęs vyras, kurio veidą jis taip pat paviešino.

Po kivirčo su Gediminu A. Kandrotas paviešino jo ir žmonos nuotrauką, ragino gyventojus dalytis informacija, minėjo, kad jis gali būti susijęs su pagrobėjais.

„Ramiai dirbu, ateina žinutė iš pažįstamo, pradėjo masiškai siųsti: čia tu, kaip čia suprasti“, – pasakoja Gediminas. Privačiai A. Kandrotas jam dar parašė: „Man tave atveš“, „bus labai neeilinė diena“, minėjo, kad yra „nusodinęs“ daugiau priešininkų.

Antanas Kandrotas-Celofanas
Antanas Kandrotas-Celofanas / Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

A. Kandrotui pavyko – komentatoriai socialiniuose tinkluose ragino surengti Gediminui linčo teismą, vykdyti egzekucijas. Gediminas sako, kad sulaukė žinučių su tokiais komentarais: „Atiduok vaiką, grobike“ ir „Kur mergaitė, p*“. Jis netrukus paslėpė socialinių tinklų turinį, užblokavo žinutes.

„Baisiausia, kad yra tikinčių žmonių – juo ir tuo briedu. Tai nėra normalu“, – sako Gediminas.

Vis dėlto, jis pabrėžė, kad buvo labai daug palaikančių žmonių, neskubėjusių aklai patikėti A. Kandrotu. Jie siūlė ir paremti finansiškai, ir teisinę pagalbą.

„Krūva žmonių siuntė, kaip jie rašo komentarus ir jis juos [trina]“, – pasakojo Gediminas.

Šiandien jis sako esantis ramus, minėjo, kad svarbiausia, jog pagrobta mergaitė atsirado.

„Praeis diena, dvi, trys, visi pamirš, kaip atrodome. Aišku, mums pasisekė, mergaitė atsirado, jei būtų neatsiradusi, visko gali prisigalvoti: kaltas aš, nekaltas“, – kalbėjo pašnekovas.

Garažai, kur rasta pagrobta mergaitė ir įtariamasis
Garažai, kur rasta pagrobta mergaitė ir įtariamasis / K. Karlonės / LRT.lt nuotr.

Gali reikalauti žalos atlyginimo

Pasak LRT.lt kalbinto advokato Andriaus Iškausko, net ir A. Kandroto įvardytas kaip „galbūt“ susijęs su pagrobimu, Gediminas turi šansų iškelti bylą prieš A. Kandrotą ir net laimėti.

„Tas žmogus net gali kreptis į policiją dėl šmeižto, nekalbant, kad į teismą, jog atlygintų žalą <…>. Tikėtina, laimėti ir prisiteisti žalą“, – sakė A. Iškauskas.

Pats A. Kandrotas LRT.lt sakė, kad tai jis šioje situacijoje jaučiasi nukentėjęs. Jis aiškino, jog neapsikentė, kad nepažįstamas asmuo suabejojo jo ketinimais rasti dingusią mergaitę, paskelbta akcija, raginančia grobėjus grąžinti mergaitę už A. Kandroto siūlytą 50 tūkst. eurų išpirką.

„Suprantate, man buvo neaišku, kodėl šitas žmogus, kokia iniciatyva, koks jo suinteresuotumas tai daryti? Kam jis atstovauja?“, – sakė A. Kandrotas ir pridūrė, kad pats kreipėsi į policiją. Jo žodžiais, Gediminą galima kaltinti tuo, kad „toks asmuo galbūt atstovauja, turi ryšių“.

Kaune dingusios devynmetės paieškos
Kaune dingusios devynmetės paieškos / K. Karlonės / LRT.lt nuotr.

Anot pašnekovo, jis irgi jautė grėsmę, Gediminas su juo nemaloniai kalbėjo, grasino fiziškai susidoroti.

„Nieko blogo nepadariau <…>. Kadangi policija vakar turėjo daug darbo, įdėjau jo nuotrauką ir man staigiai apie jį… Per 15 minučių žinojau, ką jis dirba ir taip toliau“, – pasakojo jis.

Paklaustas, ar sekėjų linčo teismas gresia ir kitiems jo kritikams, A. Kandrotas tiesiai neatsakė.

„Čia buvo ne kritikas, tai žmogus, kuris sakė, kad nereikia ieškoti mergaitės, nereikia mokėti išpirkos“, – kalbėjo kaunietis.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt