Antanas Kandrotas-Celofanas už finansines aferas siunčiamas vėl į kalėjimą

Naujienos

Pirmadienio rytą Apeliaciniame teisme paskelbta, kad ne kartą anksčiau jau teistas Antanas Kandrotas-Celofanas yra kaltas dėl stambių finansinių aferų, padedant pasisavinti daugiau nei 300 tūkst. eurų. Už tai jam skiriama 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kalėjime nuteistasis turėtų atsidurti dar šią savaitę.

Kaltu A. Kandrotas buvo pripažintas dar 2022 m. gruodį, tačiau sprendimą apskundė, todėl sprendimas dar neįsiteisėjo.

Dabar Lietuvos apeliacinis teismas Celofano skundą atmetė ir paliko galioti jam skirta 1 metų ir 10 mėnesių įkalinimą.

Prie teismo laukė gausios policijos pajėgos, buvo ruošiamasi įvairioms provokacijoms, tačiau bent kol kas nei A. Kandrotas, nei jo rėmėjai teisme nepasirodė.

Šioje byloje Celofanas kaltu pripažintas dėl padėjimo pasisavinti didelės vertės svetimą turtą, stambaus sukčiavimo, apgaulingo bei aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Pagrindinis veikėjas šioje byloje – Andrius Žalys, kartu dar nuteistas ir Romas Jablonskas. A. Žaliui skirta lygtinė 2 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant pusantrų metų.

Bylos duomenimis, trijulė bendromis pastangomis pasisavino įmonei „MDK logistika“ priklausantį turtą, iš viso 321 791,84 eurų.

Pasisavindami šias lėšas jie apgavo valstybę, nesumokėdami didelės sumos mokesčių.

„MDK logistika“ turtas pasisavintas vykdant fiktyvius sandorius su kitomis bendrovėmis, ten pervesti pinigai būdavo išgryninami.

Vėliau A. Žalys privedė įmonę „MDK logistika“ prie bankroto, tą, kaip pripažino teismas, padarė nusikalstamai.

Pats A. Kandrotas anksčiau aiškino, kad jis šioje byloje nuteistas nepagrįstai.

„Kol nebuvau visuomenininkas, visose bylose buvau liudytojas, o dabar mane kaltina, kad padėjau pasisavinti turtą“, – prieš posėdį aiškino Celofanas.

A. Kandrotas bandė įrodyti, kad jo atžvilgiu vykdė nesąžiningas prokuroras Donatas Puzinas. Jis iš tiesų šiuo metu figūruoja korupcijos tyrime, tačiau teismo vertinimu, tai visiškai nesusiję.

D. Puzinas įtariamas dėl veiksmų 2019 m. rudenį, o kaltinamasis aktas dėl Celofano perduotas 2018 m. lapkričio 28 d., pažymėjo teisėja.

Be to, A. Kandrotas aiškino ir tai, kad jis tikrai nepadėjo vykdyti finansinių aferų, šioje istorijoje jis turėtų būti tik liudininkas. Tačiau tokie teiginiai – netiesa, konstatavo teismas.

„Akivaizdu, kad A. Žalys nebūtų įvykęs be kitų byloje nuteistų asmenų, tame tarpe ir apeliacinį skundą padavusio A. Kandroto. Būtent jo pagalba sukurta veiklos nevykdančių įmonių grandinė“, – kalbėjo teisėja Virginija Liudvinavičienė.

Virginija Liudvinavičienė

Dar vienas sprendimas

9 val. A. Kandrotas išklausys ir dar vieną nuosprendį, kur jis kaltinamas padėjęs Pauliui Boreikai iš įmonės neteisėtai pasisavinti 59 290 eurų.

Už šiuos nusikaltimus abu jie jau yra sėdėję kalėjime, P. Boreika net atliko visą jam skirtą bausmę.

Tačiau Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinius skundus, įžvelgė esminių pažeidimų ir liepė bylą nagrinėti iš naujo, todėl Celofanas atsidūrė laisvėje.

Toks sprendimas buvo priimtas, nes už grotų už aferas kaltinamuosius pasiuntę teismai ignoravo, kad tyrimą pradžioje kontroliavęs ir organizavęs Kauno prokuroras Donatas Puzinas 2020 m. pats tapo įtariamuoju rezonansinėje byloje dėl įtakingų pareigūnų kyšininkavimo, prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo ir kitų nusikaltimų bei buvo priverstas trauktis iš darbo.

Dėl šio tyrimo tiek P. Boreika, tiek A. Kandrotas aiškino, kad ir jų atžvilgiu bylą esą sukurpė korumpuoti pareigūnai. Nors rimtų įrodymų tokiems žodžiams patvirtinti ir nebuvo, LAT nusprendė, kad teismai vis tiek turėjo išnagrinėti šiuos kaltinamųjų teiginius, todėl ir panaikino sprendimą.

Dabar Apeliacinis teismas skelbs savo sprendimą, jau išnagrinėjęs šias aplinkybes.

Laukia ilgi metai kalėjime

Be šių dviejų teismo procesų A. Kandrotas turi ir daugiau rimtų problemų.

Turbūt didžiausia problema – byla dėl stambaus sukčiavimo prekiaujant naftos produktais.

Čia Celofanas kartu su trimis sėbrais sugebėjo apgaule išvengti beveik 1,5 mln. eurų mokesčių.

Už šiuos nusikaltimus A. Kandrotui Kauno apygardos teismas pernai lapkritį skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Vis tik šis nuosprendis nėra įsiteisėjęs, jis apskųstas ir dar bus nagrinėjamas Apeliaciniame teisme.

Be to, Celofanas dar teisiamas ir riaušių byloje. Jei čia jis bus pripažintas kaltu, jam gresia laisvės atėmimas iki 5 metų.

A. Kandrotas ne kartą teistas ir anksčiau, jis jau yra atlikęs bausmę kalėjime. Daugiau apie tai galite skaityti šioje publikacijoje

www.DELFI.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt