Antibiotikas, stipresnis už medų ir imbierą: jį galite auginti tiesiog ant palangės!

Antibiotikas, stipresnis už medų ir imbierą: jį galite auginti tiesiog ant palangės! Receptai

Didžioji nasturtė (Tropaeolum majus) – tai vienas tų augalų, kuris gali būti auginamas tiesiog ant daugiabučio palangės. Jums nebūtina turėti sodą, kad galėtumėte auginti šį itin naudingą augalą, kurio gydomosios savybės yra dar stipresnės nei mums puikiai žinomo medaus ar imbiero. Didžioji nasturtė gali pagelbėti sergant peršalimo ligomis, kenčiant kvėpavimo takų problemas, sergant skrandžio opa, ir t.t. Šis augalas padeda sustiprinti organizmą, todėl sveikimo procesas tampa gerokai spartesnis.

Išbandyti šį gydomąjį augalą tikrai verta, jei jus vargina šios problemos:

  • Nereguliarios menstruacijos;
  • Plaukų slinkimas;
  • Pleiskanos;
  • Susilpnėję nagai;
  • Peršalimo ligos;
  • Kvėpavimo takų ligos;
  • Skrandžio opa.

Didžioji nasturtė yra auginama daugiau nei 400 metų. Šis augalas pasižymi gražiais raudonais žiedais ir itin stipriu gydomuoju poveikiu – didžioji nasturtė  veikia kaip natūralus antibiotikas.

Šį stebuklingą augalą galite auginti tiesiog vazonėlyje. Valgomos visos didžiosios nasturtės dalys – žiedai, lapai, stiebai ir sėklos. Šio augalo skonis šiek tiek primena šviežius ridikėlius.

Kaip užsiauginti šį natūralų antibiotiką?

Vasaros pradžioje galite įsigyti didžiosios nasturtės daigų. Juos pasodinkite šviesioje vietoje (pavyzdžiui, ant palangės ar balkone). Saugokite daigus nuo tiesioginių saulės spindulių. Didžioji nasturtė labai mėgsta drėgmę, todėl pasirūpinkite, kad augalas būtų laistomas pakankamai dažnai.

Kaip pasigaminti gydomuosius lašus?

Jums reikės:

Vienos dalies didžiosios nasturtės (tinka stiebai, lapai ir žiedai);

4 dalių degtinės;

Tamsaus butelio.

Kaip gaminti?

Didžiosios nasturtės dalis užpilkite degtine, suplakite, ir laikykite tamsiame butelyje maždaug 3 savaites (karts nuo karto mišinį suplakite). Nukoškite šį mišinį ir padėkite į tamsią vietą.

Naudokite pagal poreikį: jei reikia sustiprinti imunitetą, kasdien išgerkite 20 lašų, ir tai darykite ne mažiau nei mėnesį.

Taip pat galite sumaišyti didžiosios nasturtės lapus su vandeniu (santykiu 1:4), ir kasdien gerti po šaukštą šio užpilo. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad tokio mišinio galiojimo trukmė yra trumpa – jį reikės ruošti kasdien ar kas antrą dieną.

Tokias priemones taip pat galite naudoti ir kaip plaukų losjoną – įmasažuokite jį į galvos odą, o vėliau suplaukite šampūnu. Didžiosios nasturtės užpilas gerina kraujotaką ir skatina plaukų augimą, tad tokia priemonė puikiai tinka tada, jei kenčiama nuo plaukų slinkimo.

Reklama