Apdovanojimą Kyjive atsiėmusi Viktorija Čmilytė-Nielsen: su Ukraina būsime iki pergalės

Naujienos

Lietuva su Ukraina bus iki pergalės, penktadienį Kyjive atsiimdama jai skirtą Kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo II laipsnio ordiną sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Tai, kas dabar vyksta, yra daugiau nei kova už Ukrainos laisvę ir ateitį. Tai kova už demokratijos ir Europos ateitį. Todėl dėkojame jums už tai, kad esate pirmose šios kovos gretose, ir pažadame būti su jumis iki pergalės“, – Seimo ryšių su visuomene pranešime cituojama V.Čmilytė-Nielsen.

Iš Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio atsiimdama apdovanojimą parlamento vadovė sakė, kad šis įvertinimas yra skatinimas veikti dar daugiau ir intensyviau, kad pergalė būtų pasiekta.

„Lietuva padės Ukrainai tiek, kiek reikės“, – pabrėžė V.Čmilytė-Nielsen.

Ukrainos prezidentas V.Zelenskis spalio pabaigoje Lietuvos Seimo pirmininkę apdovanojo už reikšmingus asmeninius nuopelnus stiprinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, remiant Ukrainos valstybės suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei populiarinant Ukrainos valstybę pasaulyje.

Spalio 22 dieną Ukrainos prezidentas V.Zelenskis Kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo II laipsnio ordiną taip pat skyrė JAV Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi, Baltijos, Lenkijos ir kitų šalių parlamentų pirmininkams.

V.Čmilytė-Nielsen šią savaitę antrą kartą nuo tada, kai Rusija prieš beveik devynis mėnesius pradėjo karą Ukrainoje, lankosi Kyjive ir jo apylinkėse.

Jos vadovaujama delegacija Ukrainos sostinėje dalyvauja Seimo ir Aukščiausiosios Rados asamblėjos sesijoje.

Pirmą kartą karo metu Seimo pirmininkė Ukrainoje lankėsi kovo 24-ąją, praėjus lygiai mėnesiui nuo invazijos pradžios.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!