Aplink Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną aplinkoje – bent trys maištautojai

Naujienos

Aplink Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną verda nepasitenkinimas dėl karo prieš Ukrainą ir dėl sankcijų, kurios žudo Rusijos ekonomiką. Mažiausiai trys įtakingi rusai pasirengę maištauti.

Apie tai portalui „Telegraf“ pranešė du Rusijos Federacijos jėgos struktūrų – FSB ir Gynybos ministerijos – šaltiniai, kurie nepritarė savo šalies kariniams veiksmams prieš ukrainiečius. Tokias svarbias žinias padėjo atskleisti FSB pulkininkas, kuris jau anksčiau šiame portale kalbėjo apie V. Putino ligą ir baimes.

Vienas iš nepatenkintų esama situacija, anot pašnekovo Rusijos gynybos ministerijoje, yra ministras Sergejus Šoigu. Jis labai aštriai sureagavo į neseniai žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad dėl „karinės operacijos“ prieš Ukrainą nesėkmės jį norima padaryti atpirkimo ožiu.

„Kijevas nėra paimtas, ukrainiečiai žudo mūsų būrius, viskas žlunga. Kai Putinas ruošėsi kautis, jam neperteikė tikros informacijos, nes bijojo. Yra žmonių, kurie bandė parodyti jam sociologines apklausas – kaip ukrainiečiai elgiasi su rusais, ar jie pasirengę kovoti – jis nieko nesiklausė O dabar pyksta ir ieško kaltininko. Ir dar bus gerai, jei tik prireiks S. Šoigu atsistatydinimo. Variantų yra įvairių”, – pabrėžė šaltinis.

Jo informaciją „Telegraf“ portalui patvirtina pašnekovas iš Rusijos FSB.

„Šoigu gali nesunkiai pasodinti į kalėjimą. Ar suorganizuoti kokį nors nelaimingą autoįvykį. Viršininkas (Putinas – red.) labai piktas ir ieško, į ką išlieti savo pyktį. Be to, jis labai bijo. Neseniai mūsų šaltiniai pranešė, kad gali būti rengiamas pasikėsinimas į Putiną, o pagrindinis įtariamasis yra gynybos ministras. Atrodo, Putinas patikėjo šia informacija, mes šią informaciją aktyviai tikriname“, – sakė jis.

Antrasis V. Putinu nepatenkintas aukštas pareigūnas, FSB atstovo teigimu, yra Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos vadovas Sergejus Naryškinas. Pirma, jis įsižeidė, kad Rusijos Saugumo Tarybos posėdyje dėl vadinamojo „DNR-LNR“ iš jo išsityčiojo.

Nervingą S. Naryškino pasirodymą galėjo iškirpti iš finalinės vaizdo įrašo versijos, bet kažkodėl jį paliko.

Antra, būtent SVR yra pavesta padaryti klastotę apie tai, kad Ukraina neva norėjo sukurti branduolinį ginklą, ir tai tapo pretekstu karui. Ir S. Naryškinas bijo, kad dėl to Hagos teismas labai susidomės jo valdomos instancijos ir jo paties dalyvavimu kare.

„Naryškinas nutilo, bet jį pažįstantys žmonės sako, kad jis neprieštarautų, jog Putinas būtų miręs ar bent jau nebūtų valdžioje“, – sakė „Telegraf“ šaltinis.

Trečiasis įtakingas veikėjas, galintis kelti grėsmę Rusijos prezidentui, yra Ramzanas Kadyrovas. Priežastis ta, kad dėl sankcijų centrinė valdžia gali rimtai sumažinti finansavimą Čečėnijai.

„Ramzanas yra įsiutęs dėl savo žmonių žūčių Ukrainos fronte ir labai baiminasi, kad turės mažiau pinigų. Su tuo susiję jo isteriški raginimai pulti Kijevą, viską užkariauti ir panašiai. Jam negaila Rusijos kareivių, kurie puls ukrainiečius. O jei pralaimės, jis pirmas išduos (Putiną – red.) ir susiras sau naują šeimininką. Tokie pokalbiai jau vyksta kariuomenėje, daugelį Kadyrovas jau užkniso“, – portalui „Telegraf“ sakė šaltinis Rusijos gynybos ministerijoje.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!