Ar galima judėti nuo žiedo nuo vidurinės eilės?

Ar galima judėti nuo žiedo nuo vidurinės eilės? Įdomybės

Eismo įvykiai žiedinėse sankryžose yra dažni. Nelaimingi atsitikimai įvyksta todėl, kad daugumoje mažų gyvenviečių nėra žiedų. Daugelis vairuotojų pasimeta atvykę į didmiestį. Neturėdamas įgūdžių važiuoti žiedinėmis sankryžomis, vairuotojas pradeda sumišti juostose, ypač jei jų yra daugiau nei dvi.

Pradedantieji vairuotojai sutinka, kad į ringą patekti lengviau nei palikti. Susidūrimai įvyksta visada, nes kažkas pasirinko ne tą juostą. Vairavimo mokykloje mus mokė, kad ratą reikia palikti tik iš kraštutinės dešinės padėties. Tačiau kai kurie žmonės tam naudoja vidurinę eilę. Ar toks manevras leistinas?

Prisiminkime taisykles

Nubraukime analogiją su įprasta sankryža. Išėjimas iš žiedo yra tas pats posūkis į dešinę. Jei vairuotojas priartėja prie klasikinės sankryžos, jis turi važiuoti dešiniąja eismo juosta, kad galėtų manevruoti. Likusi dalis naudojama važiuojant tiesiai į priekį ir sukant į kairę. Tas pats pasakytina ir apie žiedą.

Tai yra standartinės taisyklės, kurios nustatytos Kelių eismo taisyklių 8.5 punkte. Tačiau viskas pasikeičia, jei judėjimo eismo juostomis trajektoriją reguliuoja kelio ženklai 5.15.1 ir 5.15.2. Paprastai jie dubliuojami horizontaliais ženklais rodyklėmis, nupieštomis ant asfalto. Jei leidžiami grafiniai simboliai, vairuotojas gali pasukti į dešinę ne tik iš kraštutinės dešinės. Tam galima priskirti dvi ar net tris juostas.

Tas pats pasakytina apie pravažiuojamas žiedines sankryžas. Jei kelio ženkluose sakoma, kad pasukti į dešinę leidžiama ne tik iš išorinės juostos, tada drąsiai vykdykite jų nurodymus. Jei nėra grafinių objektų, laikykitės bendrųjų taisyklių.

Kada pradėti ruoštis suvažiavimui?

Net prieš artėdami prie žiedo, turite aiškiai suprasti veiksmų algoritmą. Viskas priklausys nuo to, kurį išėjimą reikia pasukti.

Jei planuojate praleisti žiedinę sankryžą tangentiškai, tada nedelsdami įvažiuokite į dešinę dešinę juostą. Nepamirškite, kad numatytasis žiedas yra pagrindinis kelias. Todėl, jei nėra papildomų prioritetinių ženklų, prieš įvažiuodami į sankryžą pravažiuokite visus, kurie jau juda juo. Po to, nekeisdami eismo juostos, įjunkite posūkio signalą.

Jei jums reikia pasukti į dešinę nuo antrojo išėjimo, tada įvažiuojant į ratą geriau iš karto užimti vidurinę padėtį. Norėdami tai padaryti, važiuokite iki žiedo palei atitinkamą juostą. Palikus pirmąjį išėjimą, pereikite į dešinę. Antrame išvažiavime pasukite.

Jei reikia pasukti į trečią ar ketvirtą išvažiavimą, turite įvažiuoti į vidinę žiedo juostą. Po antrojo išėjimo pereikite į vidurinę eilę, o po antrosios (arba trečiosios) – į dešinę.

Žinoma, visose minėtose situacijose jūs turite teisę judėti tik kraštutine dešine juosta. Daugelis tai daro, nenorėdami vargti keisdami eismo juostą ir taip sukeldami nepatogumų visiems kitiems vairuotojams.

Žiedinės sankryžos nėra veltui sudarytos iš kelių eismo juostų: eismo srautas turi būti tolygiai paskirstytas. Taigi nebijokite manevruoti. Veidrodžiuose atidžiai stebėkite, kas vyksta už nugaros. Na, o jei atstatyti nepavyko laiku, geriau aplink žiedą padaryti papildomą ratą: tame nėra nieko blogo. Tai yra saugiau nei kirsti dvi eismo juostas vienu metu, sukuriant avarinę situaciją.

Reklama