Ar man reikia praleisti raudoną automobilį, kuris iškart pasisuka į kairę juostą?

Ar man reikia praleisti raudoną automobilį, kuris iškart pasisuka į kairę juostą? Įdomybės

Panagrinėkime eismo taisyklių problemą. kas kai kam gali atrodyti komplikuota. Tarkime, jūs vairuojate geltoną automobilį, priešais yra sankryža ir norite pasukti į kairę . Norėdami tai padaryti, perstatykite kairiausią juostą, įjunkite posūkio signalą. Tačiau, priešingai, pastebite kitą raudoną automobilį, kuris netrukus pasisuks į dešinę ir mirksės dešiniuoju posūkio signalu.

Tuo pačiu metu jis negali pasukti į dešinę juostą dėl kliūties, esančios mėlynos spalvos automobilyje avarinėse perėjose. Pasirodo, kad raudonos spalvos automobilio vairuotojas iškart pasuka dešinėn į „tavo“ kairę juostą. Ar man reikia praeiti pagal kelių eismo taisykles, ar galiu pirmiausia pasukti sankryžoje?

Kai kurie automobilių entuziastai gali iškart pasakyti: „apie ką čia galvoti? Geltona kliūtis dešinėje, todėl reikia praleisti raudoną.“ Tačiau yra dar viena dalis vairuotojų, kurie nesutaria ir mano, kad geltonas automobilis turi pranašumą : „geltonasis iš kairės juostos pasisuka į kairę, o dešinėje raudonos spalvos juostoje yra kliūtis , vadinasi, praleidžia“. Variantai yra logiški, tačiau kaip geriausia laikytis taisyklių?

8.5 punktas įpareigoja vairuotojus iš anksto prieš posūkį užimti tinkamiausią poziciją. Abu vairuotojai įvykdė šį taisyklių reikalavimą. Tačiau kitame SDA 8.6 punkte konkrečiai kalbama apie raudoną automobilį: sukant į dešinę, transporto priemonė, jei įmanoma, turėtų eiti arčiau dešiniojo pavaros krašto. Pasirodo, kad raudonas automobilis pažeidžia, nes jis pasuka ne į dešinę juostą ir nereikia jo pravažiuoti?

Atkreipkime dėmesį į eismo taisyklių punktą: „jei įmanoma“. Šiuo atveju, raudoni automobiliai dėl kliūčių ant KTT teisę ši galimybė nėra , todėl jūs turite padaryti posūkį iš karto į kairę juostą – šiuo atveju, toks manevras nebūtų laikomas pažeidimu.

Mūsų sankryža yra reguliuojama , įrengti šviesoforai. Abu vairuotojai važiuoja į žalią leidimo signalą. Kelio ženklų nėra. Tada mes taikome SDA 13.4 punktą – sukdamas į kairę, užsidegęs žaliu signalu, vairuotojas privalo praleisti transporto priemones, važiuojančias priešinga kryptimi į dešinę arba tiesiai. Pasirodo, kad pagal taisykles geltonas automobilis yra įpareigotas praleisti raudoną automobilį, nepaisant to, kad jis iškart pasuka į kairę juostą. Jeigu informacija buvo naudinga, įdėti savo nykščius aukštyn .

Reklama