Ar Vasario 16-osios minėjime buvo plojimai ir šūkiai „ačiū, ačiū, ačiū” ar tik suklastotas garso įrašas?

Žinios

Po garsiojo Vasario 16-osios minėjimo praėjo jau pora dienų, tačiau visuomenėje aistros nenurimsta. Diskusijos netyla keliais klausimais – minėjimo metu buvo daugiau švilpiama ar plojama, kodėl ant V.Landsbergio skverno nebuvo neužmirštuolės ir t.t.

Nesutarimai šiais klausimais kilo iš karto pasibaigus renginiui. Vienos žiniasklaidos priemonės teigė, kad ovacijų ir plojimų buvo gerokai daugiau nei nepasitenkinimą reiškiančių piliečių skanduočių „gėda”, „Ozolas”, „Lietuva bus laisva”. Kitos žiniasklaidos priemonės teigė atvirkščiai – kalbantieji buvo nušvilpti.

Diskusijos tuojau pat persimetė ir į socialinę erdvę, kur nepaliaujamai plinta įvairūs vaizdo įrašai ir žmonių liudijimai su renginį kompromituojančia medžiaga.

Portalo Respublika.lt kalbinta renginio dalyvė Kristina (redakcijai tikrasis vardas žinomas) teigė, jog ovacijos ir šūkis „ačiū” tebuvo garso įrašas, o aplink Signatarų namus buvę žmonės daugumoje skandavo „gėda”.

„Pati asmeniškai dalyvavau minėjime prie Signatarų namų, buvau prie pat taip vadinamo balkonėlio. Galiu paliudyti, kad aplinkui esantys žmonės absoliučiai dauguma skandavo „gėda”, „Ozolas” ir panašiai, o per garsiakalbius aidėjusios ovacijos buvo įrašytos. Kada girdėjosi plojimai, užteko apsidairyti aplinkui – plojančių buvo nedidelė grupelė minioje. Negaliu neigti, kad nebuvo atvykusių V.Landsbergio simpatikų, tačiau jų tikrai nebuvo tiek, kiek bandoma pateikti, o kai kalbėjo jis, žmonės arba skandavo „gėda”, arba tylėjo, nors per garsiakalbius girdėjosi plojimai. Kitas įdomus niuansas, kad plojimai arba šūkis „ačiū” pradėdavo girdėtis nelogišku metu – kalbėtojui neužbaigus minties, prasidėdavo labai gausiai iš karto bei plojimų garsas dingdavo taip pat tą pačią sekundę be jokio perėjimo. Manau, daug žmonių galėtų tai paliudyti”, – teigė minėjime dalyvavusi pašnekovė.

Jai antrina ir kitas Respublika.lt kalbintas pašnekovas Algirdas (redakcijai tikrasis vardas žinomas):

„Su daug bendraminčių į Vilnių atvykau išreikšti pilietinę valią. Gerai, kad atvykome šiek tiek ankščiau ir pavyko patekti prie pat Signatarų namų, nes labai daug vėliau atvykusių pažįstamų buvo neįleisti policijos. Galiu patikinti, kad per garsiakalbius aidėję plojimai buvo įrašyti, nes aplinkui didžioji dauguma buvusių žmonių tikrai neplojo ir neskandavo „ačiū”, tokių žmonių buvo vos vienas kitas”, – teigė pašnekovas.

Renginio dalyvių liudijimus taip pat patvirtina masiškai socialinėje erdvėje plintantys vaizdo klipai. Viename tokių, kuris buvo nufilmuotas iš Signatarų namų, matosi, kad skanduotė „ačiū” nutrūksta tuojau pat, be jokio pereinamojo laikotarpio (slopstant pamažu), dar net nepradėjus kalbėti Daliai Grybauskaitei, tarsi tiesiog sustabdžius garso įrašą. Šį vaizdo įrašą nesunkiai socialiame tinkle Facebook.

Kita panaši vaizdo medžiaga liudija, kaip per garsiakalbius besigirdinčių plojimų metu aplinkui Signatarų namus susirinkusiųjų žmonių dauguma tiesiog tyli.

D.Grybauskaitė iš V.Landsbergio aprangos išsegė neužmirštuolę?

Kitoje ne ką mažiau socialiniuose tinkluose aptarinėjamoje video medžiagoje matosi, kaip prezidentė Dalia Grybauskaitė iš Vytauto Landsbergio striukės išima ten buvusią neužmirštuolę ir įsega trispalvį kaspiną. Internautai diskutuoja, kodėl taip buvo padaryta, nemaža dalis jų teigė, jog taip pasielgta nenorint erzinti susirinkusios minios.

Prieš V.Landsbergį nusiteikę žmonės nebuvo leidžiami?

Dar viename plačiai socialiniame tinkle Facebook paplitusiame įraše yra užfiksuota, kaip policijos pareigūnai nepraleidžia žmonių su plakatais, kurie yra nuteikti prieš V.Landsbergį. Policijos pareigūnas siūlo plakatą palikti už užkardos ir tik tada grupė žmonių galės būti praleista į renginio vietą.

Panašios video medžiagos prašo Seimo narys, valstietis Dainius Gaižauskas. Dėl tokių veiksmų politikas žada pradėti parlamentinį tyrimą.


Šaltinis: respublika.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!