Ar žinojot kodėl kiekviena orchidėja turi būti laistoma bulvių lupenų nuoviru?

Įdomybės

Tarp patalpų gėlių gausos ypač populiari yra orchidėja. Ir tai nenuostabu, nes prabangus augalas gali džiuginti savo žydėjimu bet kuriuo metų laiku. Pagrindinis dalykas yra nepamiršti šviesos, drėgmės ir, žinoma, papildomo maitinimo. Pavyzdžiui, trąšos iš bulvių lupenų itin gerai tinka orchidėjoms.

orchidėja

Šiame straipsnyje pasakysime, kodėl kambarinius augalus verta tręšti neįprasta priemone. Taip pat sužinosite, kaip pasigaminti paprastą bulvių lupenų užpilą.

TRĄŠA IŠ BULVIŲ LUPENŲ

Yra keletas priežasčių, kodėl turėtumėte naudoti bulvių lupenų trąšas. Pirma, tai lengviausias ir pigiausias būdas. Antra, žievelė sugeba pašalinti bakterijas dirvožemyje. Tačiau tuo pačiu metu dirvožemyje išsaugomos visos maistinės medžiagos. Ir tada šaknys jas sugeria į save.

Be to, bulvių trąšas galima paruošti įvairiai. Galite lengvai rasti jums patogiausią variantą. Beje, šis metodas yra aktualus ne tik kambariniams augalams. Todėl, jei užsiimate sodininkyste, mūsų rekomendacijos gali būti jums naudingos.

Kas duoda trąšos iš bulvių lupenų?

Bulvių žievelėse gausu maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, gliukozė, askorbo rūgštis, organinės rūgštys ir krakmolas. Taip pat yra mikroelementų: fosforo, fluoro, kalio ir magnio. Kokia natūralaus tręšimo nauda?

orchidėja

Pirma, užpilas veikia kaip natūralus augalų maistinių medžiagų ir mineralų šaltinis. Antra, patalpų gėlės augs greičiau. Tai padės pagerinti žydėjimą. Beje, bulvių lupenų nuoviras tinka ne tik orchidėjoms. Juo galima laistyti žibuokles, kaktusus, fikusus ir kitas patalpų gėles.

Kaip pasigaminti žievelės trąšų?

Norėdami paruošti bulvių trąšas, turite nulupti 3–6 bulves ir užpilti 1 litru švaraus vandens. Taigi, nulupkite daržoves ir smulkiai supjaustykite žieveles. Tada puode užvirkite vandenį, į jį sudėkite žieveles ir virkite mišinį 15 minučių.

Po to sultinį atvėsinkite ir perkoškite. Padaryta! Galbūt sunku rasti ką nors paprastesnio ir efektyvesnio tuo pačiu metu. Kas 15 dienų laistykite savo žaliuosius draugus gautu skysčiu. Mes rekomenduojame gaminti mažas trąšų dalis, nes jas šaldytuve galima laikyti tik 2 savaites.

Trąšų milteliai

Šiam metodui reikia iš anksto išdžiovinti žievelę. Norėdami išdžiovinti žaliavas, turite laikytis kelių taisyklių. Pirmiausia, kruopščiai nuplaukite lupenas šaltu vandeniu. Antra, kruopščiai išspauskite masę ir palaukite, kol išgarins kuo daugiau drėgmės.

Tada džiovinkite orkaitėje. Džiovinimas orkaitėje trunka 3-4 valandas 100 laipsnių temperatūroje. Džiovinimas natūraliu būdu – 10–12 dienų.

orchidėja

Sudėkite paruoštas žieveles į medžiaginį maišelį, kad galėtų kvėpuoti, ir laikykite spintelėje. O natūraliai džiovinant, geriausia, kad žievelės būtų vėsioje aplinkoje. Norėdami pagaminti trąšas, sutrinkite lupenas maišytuvu ar kavos malūnėliu. Gautą mišinį po augalų šaknimis galima užpilti kartą per 4 savaites. Šios trąšos turėtų būti laikomos sausuose maišuose. Bet milteliai nėra laikomi labai ilgai.

Tikimės, kad mūsų straipsnis buvo jums naudingas. Ir jūsų orchidėja džiugins naujais žiedais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt