Armonaitė pasipiktinusi: tiriama, ar alkoholiniai gėrimai su Ukrainos simbolika neskatina alkoholio vartojimo

Naujienos

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuogąstauja, kad gavus skundą dėl alkoholinių gėrimų etikečių, kur vaizduojama Ukrainos simbolika ar šūkiai, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pradėjo tyrimą. 

Apie tai ministrė pranešė savo „Facebook“ paskyroje.

„Buvo riešutų sviestas, po to Daktaras desertas. Dabar atėjo Ukrainą remiančio alkoholio eilė.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, gavęs skundą, vykdo tyrimą, ar Lietuvos prekybos centruose parduodamos degtinės, pavadintos garsiuoju ukrainiečių pasipriešinimo Rusijai šūkiu, taip pat alaus „We stand with Ukraine“ bei „Heroes“ gamintojai nepažeidžia alkoholio kontrolės įstatymo“, – sako A. Armonaitė.

Anot jos, gaila valstybės tarnautojų, kurie yra priversti vykdyti tokius tyrimus: „Gaila ir gamintojų, kurie dėl savo pilietinės pozicijos ir tokiu būdu išreikštos paramos Ukrainai gali būti nubausti.“

A. Armonaitės teigimu, tyrime aiškinamasi, ar taip pavadinus gėrimus, o taip pat juos pardavus aukojant Ukrainos kariuomenei bei nuo karo nukentėjusiems žmonėms, neskatinamas alkoholio vartojimas, ar pateikta informacija yra objektyvi, nežadina „atitinkamas visuomenės nuotaikas“.

„Prieš kelis mėnesius Seime siekėme pakeisti valstiečių laikais sugriežtintą įstatymą, tame tarpe peržiūrint ir draudžiamos reklamos reguliavimą, kad tokių beprasmių suvaržymų nebūtų. Deja, bet daugumai Seimo labiau patiko draudimo politika, todėl visos įstatymo švelninimo iniciatyvos Seime buvo atmestos.

Mūsų ministerijos nuomone, tai neproporcingas ir neadekvatus reguliavimas. Sveikas protas vis tik turi nugalėti“, – tikina A. Armonaitė.

Šiuo metu yra renkama informacija apie platinamus produktus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė Renata Butkevič LRT.lt teigia, kad Departamentas pastaruoju metu gavo kelis pranešimus apie galimą alkoholio reklamos draudimą pažeidžiančius alkoholinių gėrimų platinimus.

Skundai gauti dėl parduodamo alaus „We Stand With Ukraine“, alaus „Heroes“ ir degtinės „Island of true heroes“.

„Pranešėjų nuomone, šių alkoholinių gėrimų ženklinimas bei teikiama informacija socialiniuose tinkluose, interneto svetainėse skatina alkoholinių gėrimų vartojimą, yra neobjektyvi“, – sako R. Butkevič.

Jos teigimu, gavęs tokius pranešimus, Departamentas inicijavo tyrimą. Šiuo metu yra renkama informacija apie platinamus produktus. Sprendimas išimti produkciją iš prekybos kol vyksta tyrimas, nėra priimtas.

„Kadangi situacija yra neeilinė ir dėl suprantamų priežasčių nėra susiformavusi praktika nagrinėjant tokius pranešimus, Departamentas paprašė Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, kaip alkoholio kontrolės politiką formuojančių institucijų, pateikti nuomonę dėl skleidžiamos informacijos atitikimo Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatoms. Kai bus gauta prašoma informacija iš įmonių, gaminančių šią produkciją, bei ministerijų, bus priimtas atitinkamas sprendimas. Tiksliai atsakyti, kada bus parengtas sprendimas Departamentas šiuo metu negali“, – LRT.lt sako NTAKD atstovė.

„Genys Brewing Co.“ vadovas Laurynas Lisauskas pabrėžia, kad visos pajamos, gautos už alų „Heroes“, bus skirtos Ukrainai.

„Žinoma, mokesčiai (akcizas, PVM) liks Lietuvai, o visa kita – Ukrainai remti. Mano galva, labai svarbu, kad visi padėtume agresoriaus užpultai šaliai taip, kaip galime, ir tomis formomis, kurios mums prieinamos“, – LRT.lt protalui atsiųstame komentare teigia L. Lisauskas.

Įmonės vadovas tikina, kad 6000 vienetų minėto alaus išpirkti per kelias savaites, o surinkta pinigų suma – maždaug 8000 eurų – bus atiduoti Ukrainai.

„Taip, atsiras sakančių, kad departamentas tiesiog dirba savo darbą. Ir iš dalies turėsiu su jais sutikti. O atsakymas į klausimą ką daryti, kad tokių situacijų ateityje neturėtumėme ar turėtumėm kuo mažiau, yra paprastas: būtina keisti Alkoholio kontrolės įstatymą“, – pabrėžia jis.

, Lietuvos ambasados Prahoje iniciatyva, anot L. Lisausko, šiuo alumi bus vaišinami Čekijos ir Lietuvos kariuomenių atstovai, NATO pareigūnai.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!