Arūnas Dulkys: ateityje karantinus mes turėtume pamiršti

Naujienos

Ateityje turėtume vengti tokių priemonių kaip griežti karantinai ir žmonių uždarymas, konstatavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pristatydamas naujausią informaciją apie pandeminę situaciją Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje ministras pažymėjo, kad ateityje turėtume išvengti tokių uždarymų, kokius teko patirti pastaraisiais metais.

„Pagrindinė tendencija būtų, kad turime dabar visi siekti, kad Lietuvos žmonės ateityje tų karantinų, uždarymų ar lockdownų nebepatirtų, kad užmirštume tokius dalykus kaip mokyklų uždarymas. Tai reiškia, kad taip norisi planuoti savo veiklas, kad išnaudoti sukurtą infrastruktūrą, išnaudoti mūsų sveikatos sistemos žmonių pasiektą praktinę patirtį, kad ateityje tokios priemonės kaip judėjimo suvaržymai, švietimo, mokyklų uždarymai liktų praeityje“, – sakė jis.

A. Dulkys kartu džiaugėsi, kad užkrečiamiausia ir labiausiai plintanti omikrono atmaina vis tik „atsitrenkė“ į vakcinacijos sieną.

„Ir pasiektas imunizacijos lygis vis tik veikia teigiamai. Ir tai yra gera žinia, Lietuvoje mes turime apie 90 proc. suaugusiųjų imunizacijos laipsnį, <…> jei žiūrėtume su vaikais, tai irgi yra neblogas laipsnis – 80 proc. su viršum“, – kalbėjo A. Dulkys.

Per vakar – 5322 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 5322 nauji COVID-19 atvejai, 13 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Nuo pandemijos pradžios bent kartą šia liga susirgo daugiau nei 1 mln. gyventojų, nuo jos mirė beveik 8,8 tūkst. žmonių.

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 4465, antrą – 849, trečią – aštuoni žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1302 COVID-19 sergantys pacientai, keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 64 iš jų – reanimacijoje.

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 2038,3 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 44 procentai.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

Antradienį 73 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, 372 gavo sustiprinančiąją. Iš viso per parą paskiepyta 517 žmonių.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,7 proc. gyventojų.

Vienas mirusysis priklausė 30–39 metų grupei, jis nebuvo pilnai paskiepytas. Likusieji – vyresni nei 60-ies, pilnai paskiepyti buvo penki iš jų.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!