Arūnas Dulkys dėl COVID-19 vakcinų bendradarbiauja su prokurorais

Naujienos

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime sulaukė klausimo apie „kovidines” vakcinas ir prisipažino dėl to sulaukęs prokurorų dėmesio.

Į ministrą Seime kreipėsi parlamentaras Dainius Kepenis.

„Gerbiamas sveikatos ministre, kiekvieną dieną girdime pasaulyje vis naujų faktų apie tai, kokią žalą padarė pasaulio piliečiams tie propaguojami jūsų skiepai, kur kasdien daugybė žmonių… Vardinami pavadinimai ligų, kurios dabar atsiranda nuo to. Ar jūs jau pradėjote Lietuvoje… Įpareigojote mokslo įstaigas, kad jos tirtų šitą poveikį mūsų gyventojams? Ypač dėl vaisingumo mažėjimo, ką mes dabar visi pastebime. Ar tyrimai yra pradėti? Aš dabar girdžiu, kaip Prezidentas pagyrė mūsų prokurorę, kuri iš karto pradėjo tyrimą dėl vakcinų utilizavimo. Jūs taip puikiai tame procese dalyvaujate ir turėsite turbūt įdomių atsakymų.

Dar vienas klausimas. Prezidentas dabar žada peržiūrėti visą ministrų sąrašą. Ar jūs pasirengę į šituos klausimus atsakyti Prezidentui, o galbūt jau norite iš karto atsistatydinti?” – pasiteiravo D.Kepenis.

A.Dulkys visų pirma padėkojo už klausimus.

„Taip, neabejotinai, kad tiek vakcinų, tiek visų kitų naujų medicinos produktų kūrime, tyrime, klinikiniuose bandymuose tikrai dalyvauja ir Lietuvos mokslininkai, bet tokie tyrimai yra tokie dideli ir tokie sudėtingi, kad viena konkreti nacionalinė valstybė tikrai jų nedaro. Tai yra daroma, sakykime, mokslininkų tinkluose.

Kitas jūsų klausimas buvo dėl prokuratūros. Taip, gruodžio mėnesį leidinyje „Respublika” buvo paskelbtas straipsnis. Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. Mes bendradarbiavome su Generaline prokuratūra, pateikėme visus atsakymus, pateikėme visą reikalingą formaciją. Tas ikiteisminis tyrimas buvo baigtas. Matyt, užteko tos informacijos. Dabar iš viešosios erdvės žinome, kad yra daromas dar kitas tyrimas. Jo metu mes taip pat bendradarbiausime, teiksime visą informaciją ir išsklaidysime visas abejones, jeigu dar kas nors tokių turi.

Vakcinų utilizavimas yra labai normalus ir labai svarbus procesas. Kaip ir visi vaistiniai preparatai, pagal tam tikras taisykles turi būti nedelsiant utilizuojama, kad net ir per klaidą nepakliūtų pacientams. Utilizavimo procesas vyksta visoje Europos Sąjungoje ir visos šalys, deja, turi perteklinių vakcinų utilizavimo problemą, apie ką ir kalbėjome dabar, apie pandemijos sutartį. Labai svarbu, kad ateityje tos vakcinos pasiektų visas šalis, o ne tik Europą, ir kad žmonės daugiau naudotųsi prevencinėmis programomis. Taigi atsakysiu į visus klausimus, į kuriuos reikės.

O dėl ministrų ateities tikrai nuspręs būsimas prezidentas su mūsų šalies Vyriausybės premjere, ir tikrai tikiu, kad priims Lietuvai pačius geriausius sprendimus. O kokius jie priims, tokius aš ir gerbsiu”, – atsakė A.Dulkys.

Šaltinis: respublika.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt