Arūnas Dumalakas. Celofano teisių stoja ginti Kinija

Kitos Naujienos

Ir kas pasakys, kad tai sutapimas? Kai praėjusią savaitę vienų valdžios kritiku, o kitų tiesiog skandalistu vadinamą A.Kandrotą-Celofaną teismas beveik dvejiems metams pasiuntė į kalėjimą, o policijos pareigūnams teko veržtis į butą, kad jį išvežtų į tardymo izoliatorių, iš karto atsklido grūmojimas Lietuvai iš Kinijos.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas be užuolankų pareiškė: „Lietuva turėtų įvertinti apgailėtiną žmogaus teisių padėtį šalyje, nustoti diskriminuoti mažumas, nekankinti kalinių ir nesmurtauti prieš migrantus.“

Pasirodo, nors ir atsitvėrę siena, kinai akylai stebi, kas vyksta Lietuvoje.

Kaip tik praėjusią savaitę kilo neramumai migrantų stovyklose Pabradėje ir Kybartuose, Konstitucinis teismas nusprendė nenagrinėti daug diskusijų kėlusio galimybių paso teisėtumo, prie Seimo mitingą surengusios mokytojos A.Astrauskaitės namuose policija surengė kratą.

Su šiais įvykiais nesunku buvo susipažinti oficialiai, bet iš kur kinams žinoti, kas tas Celofanas? Apie jį pateikiamos vien neigiamos žinios, tad kinams Celofano, kaip kovotojo už žmogaus teises, įvaizdis galėjo susidaryti nebent naršant socialiniuose tinkluose.

Antai tik pasirašė Vilnius su dar keliasdešimt Vakarų valstybių jungtines deklaracijas Jungtinėse Tautose, kuriose reiškiamas susirūpinimas dėl žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje, ir sulaukė atsako.

Vos tik Seimas Pekino vykdomas represijas Sindziango regione pripažino genocidu – ir vėl kinų atsakomasis žingsnis.

Taigi dar vienos netikėto Kinijos susirūpinimo žmogaus teisių padėtimi Lietuvoje priežasties, kaip tik Celofano suėmimas, sunku rasti. O paskui kinai, prisiminę, kad priešišką Lietuvą reikia spausti ir ekonomiškai, dar pieno produktų bei alaus importą sustabdė.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!