Atėjo metas atsisveikinti jau ir Lietuvoje su kaukėmis: jau nuo pirmadienio daugelyje vietų jų nebeprireiks

Naujienos

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo pirmadienio, balandžio 4 d., keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.

Nors kaukių dėvėjimas nebus privalomas, jis išlieka rekomenduojamas uždarose erdvėse, kur nepavyksta išlaikyti saugaus atstumo, bloga ventiliacija ar didesnis žmonių susibūrimas. Sveikatos, slaugos ir globos įstaigose bei viešajame transporte kaukių dėvėjimas ir toliau išlieka privalomas.

Nuo pirmadienio iki penkių dienų trumpinama COVID-19 liga sergančių asmenų izoliacija – šis pakeitimas daromas atsižvelgiant į vyraujančios koronaviruso atmainos savybes, t. y. trumpesnį inkubacinį laikotarpį. Dėl ilgesnės izoliacijos poreikio spręs gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.

Privalomo veido kaukių dėvėjimo daugelyje uždarų patalpų nebeliks kitą savaitę, jos bus privalomos tik gydymo, globos įstaigose ir viešajame transporte, teigia sveikatos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

„Nuo ateinančios savaitės turėtų pasikeisti kaukių dėvėjimas, nes turime šalių praktikas – jos yra skirtingos, mes tikriausiai pasirinksime tokią vidutinę, dar šiek tiek su saugumu susijusią, kadangi vis tiek yra atmainos, nėra taip ramu ir Europoje, ir pas mus“, – sakė viceministrė.

„Tačiau esant stabiliai situacijai bus keičiama kaukių dėvėjimo tvarka, konkrečiai – privalomas kaukių dėvėjimas liktų asmens sveikatos priežiūros įstaigose, slaugos, globos ir viešajame transporte, visur kitur kaukių dėvėjimas taps rekomenduojamas“, – pridūrė ji.

VYRIAUSYBĖ MAŽINA COVID-19 RIBOJIMUS: A. DULKYS PRANEŠĖ APIE PLANUS ATSISAKYTI EKSTREMALIOS SITUACIJOS

A.Bilotienė Motiejūnienė atkreipė dėmesį, kad visuomenė „kviečiama įsivertinti“, kada reikėtų užsidėti veido kaukę, ypač renginiuose.

„Kadangi, saugant save ir aplinkinius galbūt tam tikruose renginiuose, įvertinus situaciją, reikėtų pasirinkti saugesnį rekomenduojamą variantą – dėvėti kaukes“, – kalbėjo viceministrė.

Apie tai, kad Vyriausybės suburta ekspertų taryba sutarė, jog jau galima atsisakyti kaukių dėvėjimo prievolės, antradienį pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Mano žiniomis, vakar buvo diskusija ekspertų taryboje. Ekspertų taryba pritarė, kad iš esmės būtų galima priimti sprendimus, susijusius su kaukių dėvėjimo pakeitimais, jas paliekant tik tam tikrose labai ribotose situacijose, kaip gydymo, slaugos įstaigose ir tokiose institucijose, kur kontaktas gali būti pavojingesnis, nei bet kur gyvenime.

Nors rekomendacija dėvėti kaukes, manau, išliks ir toliau, nes atvejų vis dar turime arti 3 tūkst., jeigu neskaičiuosime pakartotinai užsikrėtusių, bet, manau, turėtume skaičiuoti visus“, – tvirtino I.Šimonytė.

Lietuvoje šiuo metu galioja reikalavimas parduotuvėse, paslaugų teikimo vietose dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyti 3705 nauji COVID-19 atvejai, penki žmonės mirė. Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 3116, antrą – 582, trečią – septyni žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1176 COVID-19 sergantys pacientai – maždaug trimis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 49 iš jų – reanimacijoje.

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų nuosekliai mažėja ir siekia 1671,8 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat mąžta ir siekia 37,6 procento.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!