Atsakas į Rusijos cenzūrą: programišiai nulaužė Rusijos televiziją ir ėmė transliuoti karo Ukrainoje vaizdus

Naujienos

Programišių kolektyvas „Anonymous“ teigia, kad įsilaužė į Rusijos valstybinės televizijos transliacijas, norėdami parodyti karą Ukrainoje.

Twitter“ įraše „Anonymous“ teigė, kad įsilaužė į tokius kanalus kaip „Rosija 24“, „Pervyj kanal“ ir „Moskva 24“, transliuojamas srautinio vaizdo perdavimo paslaugų tiekėjų „Wink“ ir „Ivi“ platformose.

Rusijos liberali televizija „Dožd“ nutraukia transliacijas

Liberalus Rusijos televizijos kanalas „Dožd“ praėjusią savaitę pranešė, kad laikinai stabdo darbą, gavęs valdžios nurodymą nutraukti savo veiklą dėl transliacijų apie Maskvos invaziją į Ukrainą.

„Mums reikia jėgų, kad iškvėptume ir suprastume, kaip dirbti toliau. Labai tikimės, kad grįšime į eterį ir tęsime savo darbą“, – socialiniuose tinkluose parašė tinklo generalinė direktorė Natalija Sindejeva.

Rusijos generalinis prokuroras šią savaitę nurodė šalies žiniasklaidos priežiūros institucijai „apriboti prieigą“ prie šio kanalo, taip pat prie populiarios radijo stoties „Echo Moskvy“, kuri anksčiau ketvirtadienį paskelbė nutraukianti veiklą.

Valdžios teigimu, draudimas susijęs su „tikslingu ir sistemingu“ informacijos, raginančios imtis ekstremistinių ir smurtinių veiksmų, skelbimu.

Pareigūnai taip pat pareiškė, kad žiniasklaidos priemonės nubaustos už „tyčia melagingos informacijos apie Rusijos karių veiksmus“ Ukrainoje skleidimą.

Sprendimas likviduoti „Echo Moskvy“ tapo dar vienu smūgiu nepriklausomai žiniasklaidai Rusijoje, kur spaudos laisvė sparčiai smunka.

Dešimtys žiniasklaidos darbuotojų ir nepriklausomų leidinių, įskaitant „Dožd“, neseniai buvo paskelbti teisėsaugos „užsienio agentais“.

Šis statusas, nuo sovietmečio turintis visuomenėje neigiamą konotaciją, reiškia, kad jo turėtojai gali sulaukti baudų, jei neatskleidžia savo finansavimo šaltinių ir atitinkamai nežymi savo turinio, įskaitant žinutes socialinėje žiniasklaidoje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!