Aurelijus Veryga: Ar čia parama pabėgėliams iš Ukrainos ar pasityčiojimas?

Naujienos

Į socialinės apsaugos ir darbo ministrės M. Navickienės pasiūlymus, susijusius su parama pabėgėlius iš Ukrainos priimantiems asmenims, sureagavo buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga. Buvęs ministras ministerijos socialiniuose tinkluose tokius pasiūlymus pavadino „pasityčiojimu“.

„Vyriausybė pagaliau nusprendė skirti paramą pabėgėlius iš Ukrainos priglaudusiems Lietuvos piliečiams. Tačiau ar ta parama nėra labiau panaši į pasityčiojimą? Pirmiausia dėl skiriamos sumos. 150 eurų už pirmą asmenį ir dar po 50 už kiekvieną papildomą. Tik norėtųsi priminti, kad pagrindinė dalis bėgančių nuo karo yra moterys su vaikais. Kaip reikėtų aprūpinti vaiką Lietuvoje už 50 eurų?

Tik priminsiu, kad nelegalių migrantų, stumtų į Lietuvą per Baltarusiją hibridinės atakos metu, skatinimui išvykti buvo skiriama 1000 eurų išmoka vienam asmeniui, plius lėktuvo bilietas. O štai tiems, kuriems padėti iš tiesų norime pinigų duoti nekyla ranka?“, – piktonosi A. Veryga.

STUMTŲ Į LIETUVĄ PER BALTARUSIJĄ HIBRIDINĖS ATAKOS METU, SKATINIMUI IŠVYKTI BUVO SKIRIAMA 1000 EURŲ IŠMOKA VIENAM ASMENIUI, PLIUS LĖKTUVO BILIETAS. O ŠTAI TIEMS, KURIEMS PADĖTI IŠ TIESŲ NORIME PINIGŲ DUOTI NEKYLA RANKA?

Ministras taip pat išsakė kritiką dėl to, kad ukrainiečius remiantys asmenys pagalbos sulauks tik nuo antro mėnesio. „Pinigai bus skirti tik nuo antro mėnesio. Kodėl? Pirmą mėnesį nereikia nei valgyti, nei rengtis, nei oriai gyventi? Viskuo pasirūpins gyventojai?

Šiandien kaip tik buvo paskelbta, kad berods 4 iš 10 Lietuvos gyventojų gyvena nuo algos iki algos. Stebim infliaciją, brangsta energetiniai ištekliai ir t.t. Ir visame šitame fone našta vėl numetama labai pilietiškiems gyventojams?

O kodėl pinigai nebus skiriami už pirmą mėnesį? Galbūt todėl, kad žmonėmis nepasitikima ir bijoma sukčiavimo. Keistas paradoksas: tikimasi pilietiškumo iš tų, kuriais nepasitikima“, – rašė „valstietis“.

Šaltinis: laikmetis.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!