Aušrinė Armonaitė mūru stojo už Partnerystės įstatymą: neleiskime, kad Lietuvos Seimas nusiristų iki Rusijos Dūmos

Naujienos

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė pirmadienio vakarą laišku kreipėsi į kone visų Seimo frakcijų narius ir jų prašo iš pavasario sesijos darbotvarkės neišbraukti Partnerystės įstatymo projekto bei kitų su žmogaus teisėmis susijusių klausimų.

„Lietuva turi dar vieną progą atitolti nuo putino rusijos. Tik ar ja pasinaudosime? Šįvakar laišku kreipiausi į Lietuvos socialdemokratų, Demokratų „Vardan Lietuvos“, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijų Seime narius. Rytoj parlamente svarstysime Seimo pavasario sesijos darbų programą. Anksčiau tai būdavo mažai kam įdomus techninis klausimas, tačiau dabartinių įvykių Europoje kontekste virs labai aiškiu signalu visuomenei, kas politikams šiuo metu yra svarbu“, – savo įraše socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė A. Armonaitė.

Ji priminė, kad Seimo pavasario sesijos darbų programoje yra Agnės Širinskienės pasiūlymas išbraukti porų partnerystę reglamentuojantį įstatymo projektą bei kitus su žmogaus teisėmis susijusius klausimus.

„Seimo pavasario sesija truks net keturis mėnesius – iki liepos. Ir nors dabar visas mūsų dėmesys yra nukreiptas į pagalbą Ukrainai ir šalies saugumą, bet esu tikra, kad sesijos laiko pakaks išspręsti ir kitus Lietuvos žmonėms svarbius klausimus.

Daugybė su žmogaus teisėmis susijusių problemų Lietuvoje yra apleistos jau trisdešimt metų. To daryti nenorintys politikai visuomet randa priežasčių, kodėl šiuos klausimus reikia vis atidėti. Dabar ta priežastimi tapo karas. Tai yra gėdinga, nes A.Širinskienė su savo antivakarietiškomis iniciatyvomis siekia, kad Lietuva ir toliau Europos žemėlapyje liktų nuspalvinta ta pačia spalva, kaip Rusija ir Baltarusija. Vietoje to, kad mes ištrūktume iš tos erdvės, siūloma daryti viską, kas atitinka kremliaus ir putino politiką“, – aiškino A. Armonaitė.

Todėl ji tikino, kad ne tik laišku, bet ir viešai „kreipiuosi į Seime esančių pagrindinių šalies partijų narius. Savo balsavimu už pasiūlymą išbraukti Laisvės partijos teikiamus įstatymo projektus Jūs paneigtumėte laisvą Seimo nario mandatą ir galimybę sukurti lygiateisišką atvirą Lietuvą. Nedarykite to“.

Nepalaikyti A. Širinskienės pasiūlymo A. Armonaitė prašo net koalicijos narių. „Net ir nedalyvavimas balsavime sudarys galimybę priimti Širinksienės pasiūlymą, paneigti koalicijos partnerių teisę teikti projektus ir apsunkins Laisvės partijos pastangas įgyvendinti savo įsipareigojimus rinkėjams“, – pabrėžė Laisvės partijos pirmininkė.

Ji priminė, kad „gyvename demokratinėje ir laisvoje šalyje, tačiau vis dar turime kovoti už daugybės žmonių teises ir laisves. Negalima manipuliuojant karu Ukrainoje paminti pamatinių demokratijos vertybių ir vienu balsavimu uždrausti Seime šį pavasarį kalbėti ir diskutuoti žmogaus teisių klausimais. Neleiskime, kad dėl vienos politikės ambicijų mūsų Seimas nusiristų iki rusijos dūmos. Nepasiduokime skaldymui ir neapykantai“.

Laisvės partijos narys, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Raskevičius A. Širinskienę dėl jos siūlymų jau yra apskundęs ir etikos sargams.

www.DELFI.lt
Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!