Babos Vangos patarimai sveikatai

Įdomybės

Primename keletą bulgarų pranašės ir gydytojos Babos Vangos gerų sveikatų patarimų. Nepamirškime, kad nuo ligų geriau apsisaugoti, nei jas gydyti.

1. Naudokite bulgariškas žoleles. Anot Vangos, kiekvienas turėtų vartoti žoleles iš tos vietos, kur gyvena. Žmonės ir augalai gamtoje susieti harmoningoje vienybėje.

2. Jokio persivalgymo. „Jei reiktų daug valgyti, gamta duos mums du skrandžius“, – per savo gyvenimą kalbėjo Vanga. Anot jos, palanku palaipsniui atsisakyti mėsos ir valgyti daugiau balto maisto (pieno, sūrio, pupelių, kiaušinių). Gamta mus apdovanoja vaisiais ir daržovėmis, iš kurių galime pasigaminti nuostabių patiekalų ir ypač sriubų. Ir kažkas labai svarbaus, ką ji patarė: „Nepalikite vaikų be skysto maisto“.

3. Valgykite daugiau ruginės duonos. „Daugiau rugių pasėkite. „Ruginė duona sveikesnė už kvietinę“, – ūkininkams sakė Vanga. Ir dar vienas patarimas jiems: „Nepersistenkite su trąšomis ir chemikalais. Maistas apsinuodija, o gamta jau dūsta, o tai sukelia daugybę ligų. Vanga pranašavo, kad „ateis diena, kai nuo žemės paviršiaus išnyks įvairūs augalai, daržovės, gyvūnai – pirmiausia svogūnai, česnakai, paprikos; tada bitės ir pienas taps kenksmingi.

4. Prieš miegą išsimaudykite. Štai jos žodžiai: „Naktį prieš miegą būtinai nusiplaukite kojas, dar geriau, jei galėsite nusiprausti. Taip nuo savo kūno nusiplaunate ne tik dulkes, dujų garus iš gatvių ir nuovargį, bet ir visas neigiamas mintis bei įtakas, kurios sutrikdo miegą. Ir dar vienas dalykas, kuris, anot pranašės, labai svarbus – nesimaudyti per karštame vandenyje.

5. Eik anksti miegoti ir anksti kelkis. Jos patarimas: „Išmok tinkamai ilsėtis. Diena sukurta darbui, o naktis – poilsiui. Kad būtum sveikas ir darbingas, eik miegoti 10 valandą vakaro, o kelkis 5-6 valandą ryto.

6. Gerkite daugiau arbatos ir vandens. „Dažnai gerkite arbatą iš uogų ir augalų. Jie švarūs ir sveikatos šaltinis“, – sakė Vanga. Ji taip pat patarė: „Bent kartą per savaitę valgykite virtus kviečius ir gerkite vandenį, kad išvalytumėte organizmą ir turėtumėte jėgų“.

7. Daugiau judėkite ir netingėkite. „Daugiau judėkite ir dirbkite. Tinginystė – liga, kuri kenkia ne tik morališkai, bet ir fiziškai. O vasarą Vanga pataria vaikščioti basomis – kad nenutrūktų ryšys su žeme.

8. Nerūkyti. – Kodėl jūs rūkote, žmonės? Jei tai gražu, tiek vyrai, tiek moterys turėtų kaminus ant galvų! Atsikratykite tabako, gyvenkite ilgiau ir be ligų. Bet, anot jos, prieš valgydami galime išgerti 20-30 gramų brendžio dezinfekcijai.

9. Saugokite nuo skersvėjų ir drėgmės. „Nebūkite dabartiniai, nebūkite šlapi, negerkite šalto vandens. Daugumą ligų sukelia peršalimas ir drėgmė.

10. Atleisk ir nekeršyk. Vanga tvirtai tikėjo, kad žmogus gimsta tik geriems darbams ir turi jų siekti, nes kiekvienas blogas poelgis niekada nelieka nenubaustas. Už tai baudžiama pačiu žiauriausiu būdu ir, nepasiekus nusikaltėlio, perduodama jo palikuonims. Paklausta, kodėl taip atsitiko, ji atsakė: „Kad labiau skaudėtų!“.

11. Gerti. „Pabaik tai, žmogau, gyvenk ir dainuok. Kadangi esu labai pavargusi ir noriu pailsėti, išsikrauti nuo visų šitų žmonių, kur man tai ant galvos, dainuoju dainą“, – sakė Vanga.

12. Norėdami išgydyti ligas, išgydyk savo baimes. „Tie, kurie nervinasi, kas bijo to, to – neserga. Jų protas serga. Tegul apžiūri, tegu nueina pas neurologą, tegul į vonias ir baigiasi. Tu negyveni baimėje“.

13. Nenusiminkite. „Nėra nieko blogiau už neviltį. Tai pati baisiausia liga. Jam nėra karaliaus – jis ėda vidų“, – sakė Vanga.

14. Sveikatos priežiūra yra mažai naudinga, jei nepalaikome dvasinio grynumo. Jei nesirūpinsime būti geri ir nesistengsime suprasti ir mylėti visų žmonių. „Mylėk save, siek gerų minčių ir darbų, nes tai geriausias vaistas kiekvienam!“, – patarė bulgarų pranašė.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!