Baisios SSRS grožio procedūros: kaip geležis, stiklas ir actas padėjo moterims atrodyti gražiai (1)

Žmonės

Tarybinės moterys tarp darbo ir stovėjimo eilėse prie bakalėjos prekių rasdavo laiko ir sau. Jos stengėsi atrodyti gražiai naudodamos tik pigias po ranka pasitaikiusias medžiagas.

Svetainė „Telegraf“ surinko populiariausias SSRS moterų grožio procedūras. Kiekviena sovietinė moteris mokėjo tinkamai panaudoti sudužusius eglutės papuošalus, lituoklį ir actą.

Actas vietoj šampūno

SSRS moterys tikėjo, kad jų plaukai bus blizgūs ir švelnūs, jei juos plaus actu. Norėdamos tai padaryti, jos imdavo trečdalį stiklinės acto ir atskiesdavo jį trimis stiklinėmis vandens. Tokiu vandeniu išskalaudavo plaukus nuo šaknų iki galiukų, kad būtų paklusnūs, stipresni ir žvilgantys. Tačiau tokias procedūras buvo leidžiama daryti ne dažniau kaip kartą per savaitę, nes actas gali nudeginti galvos odą.

Avižiniai dribsniai vietoj veido prausiklio

Siekdamos sumažinti odos bėrimus, sovietinės moterys iš pradžių nusivalydavo veidą spiritiniais losjonais. Vėliau veidą pradėjo plautis avižiniais dribsniais. Norėdamos tai padaryti, avižinius dribsnius susmulkindavo į miltus, juos supildavo į vandenį ir prausė veidą.

Mažos avižinių dribsnių dalelės nušlifuodavo odą ir padarydavo ją lygią bei spindinčią. Tačiau šį metodą taip pat rekomendavo naudoti ne dažniau nei kartą per savaitę ar net rečiau.

Vietoj rankų kremų – krakmolas ar žolelės

Dėl to, kad SSRS kosmetikos priemonių pasirinkimas buvo menkas, o moterys norėjo turėti išpuoselėtas rankas ir tvirtus nagus, naudojo krakmolą. Arbatinis šaukštelis įpilamas į verdantį vandenį, o po to tirpalas praskiedžiamas šiltu vandeniu. Šiame mišinyje rankos buvo laikomos 30 minučių.

Taip pat darė vonias iš žolelių: ramunėlių, šalavijų, liepžiedžių, įvairių uogų lapų ir kt.

Majonezo veido kaukė

Majonezo kaukę sovietinės moterys naudojo odai drėkinti. Norėdamos tai padaryti, pirmiausia turėjo namuose pasigaminti majonezo, tada ištepti juo veidą. Buvo ir šiuolaikinių medžiaginių kaukių analogas. Pirmiausia marlėje reikėjo iškirpti skylutes akims, burnai ir nosiai, o vėliau šį gabalėlį pamirkyti majoneze ir uždėti ant veido.

Skaldytas stiklas vietoj blizgučių

SSRS nebuvo didelio gražaus nagų lako pasirinkimo, bet visos norėjo neįprasto manikiūro. Todėl buvo naudojami eglutės papuošimai. Juos sudaužydavo, smulkiomis šukėmis apibarstydavo nagus ir ant viršaus nulakuodavo. Tačiau šis manikiūras laikydavosi neilgai, nes SSRS lako kokybė nebuvo aukščiausio lygio.

Lituoklis, lygintuvas, karštas peilis garbanoms

Sovietinės moterys darė viską, kad susitvarkytų šukuosenas. Įspūdingam blakstienų užrietimui buvo naudojami įkaitintas arbatinis šaukštelis ar peilis. Plaukų suktukus pakeisdavo karšti stalo įrankiai, o drąsiausios savo garbanas suvyniodavo lituokliu. O jei reikėdavo ištiesinti garbanas, tada buvo naudojamas lygintuvas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt