Baltarusija planuoja bausti skatinančius neturėti vaikų

Naujienos

Minskas susirūpino demografine padėtimi

Baltarusijos valdžia prabilo apie tai, jog savo noru nusprendę neturėti vaikų asmenys gali sulaukti bausmių. Kitaip sakant, jeigu „žodis taps kūnu“, už nenorą susilaukti vaikų šalyje gali būti pradėta taikyti atsakomybė.[1]

Generalinis Baltarusijos prokuroras Andrejus Švedas papasakojo, kad šiuo metu rengiamas įstatymo projektas apims kelias sritis, o jį patvirtinus administracinė atsakomybė bus taikoma ne tik tiems, kas savo noru nuspręs neturėti vaikų, bet ir tiems, kurie užsiims nenormalių santykių bei pedofilijos propaganda. Jis pabrėžė, kad Minsko pozicija yra labai aiški ir griežta – tokios temos net negali būti viešai keliamos.

„Į mūsų propaguojamas vertybes nusitaikiusių mūsų oponentų veikla nukreipta į bandymus sugriauti mūsų valstybingumą ir paveikti mūsų moralę. Ji orientuota į Baltarusijos kaip šalies sunaikinimą“, – cituoja A. Švedą agentūra TASS.

Prokuroras taip pat patikslino, kad tokiais klausimais būtina daug ir plačiai diskutuoti, kad žmonės geriau suvoktų, kas yra kas ir kur link tai veda.

Kiek anksčiau apie nenorą turėti vaikų yra pasisakęs ir šalies vadovas Aliaksadnras Lukašenka. Prezidentas pabrėžė, kad iš Vakarų ateinanti mada, kai žmonės nebenori susilaukti vaikų ir bet kokia bevaikių porų populiarizacijai Baltarusijoje vietos neras.

Bausmės už kitoniškumo propagavimą – būtinos

Kalbėdamas apie atsakomybės už kitoniškumo propagavimą įvedimą, A. Švedas patikslino, kad teisės aktas dabar yra derinamas.

„Įstatymo projektas, numatantis atsakomybę už netinkamų dalykų propagandą, buvo parengtas prokuratūros organų iniciatyva“, – patikslino jis kalbėdamas respublikos parlamente.[2]

Atsakydamas į TASS žurnalisto klausimą, generalinis prokuroras pabrėžė, kad tokio pobūdžio propagandai būtina užkirsti kelią jai dar nespėjus įsismarkauti.

„Tai buvo reakcija į mūsų oponentų veiksmus ir kadangi įstatymo projektui buvo pritarta, teisės aktai bus papildyti numatant administracinę atsakomybę, o mes kaupsime duomenis ir toliau analizuosime situaciją, – nurodė prokuroras. – Viena vertus, mes kalbame apie administracinę atsakomybę, kita – būtina vykdyti ideologinę veiklą ir šviesti visuomenę.“

2023 m. kovą A. Lukašenka pareiškė, kad normalioje visuomenėje iš viso neturėtų būti jokios netradicinių santykių propagandos. Jis pabrėžė, kad iš Vakarų ateinančios „įtraukios“ mados Baltarusijoje turi būti slopinamos, kadangi, pasak jo, visos netradicinės iniciatyvos yra ne kas kita, kaip bandymas sumažinti šalies gyventojų skaičių ir taip susilptininti valstybę, todėl tokia veikla turi būti pripažinta antiįstatymiška.

Minskas sulauks naujų Vakarų sankcijų?

Prisiminus, kad A. Lukašenką Vakarų politikai ir taip vadino paskutiniu Europos diktatoriumi, galima nebejoti, jog jam pasirašius naująjį įstatymą, Europoje vėl kils leftistų skatinama nepasitenkinimo banga.

Taip pat galima prognozuoti, kad kaimyninės šalies vadovas sulauks naujų kaltinimų ne tik „homofobija“, bet ir bus apšauktas netolerantišku diktatoriumi ir sulauks naujų sankcijų.

Visgi požiūris į tradicinį šeimos institutą, skirtą gimstamumo skatinimui ir puoselėjimui, gali pasikeisti net ir Europoje. Kadangi šiais metais daugelyje šalių vyks rinkimai, žmonėms atsiranda reali galimybė grąžinti į valdžią adekvačius politikus, o ne tuos, kurie nežino, kiek yra lyčių arba tiki, kad vaikus vis dar neša gandrai, todėl tradicinė šeima, visais amžiais buvusi valstybės ir kultūros saugotoja, nebėra reikalinga.

Tačiau, kad padėtis pradėtų keistis, žmonės pagaliau turi suvokti, jog tik nuo jų politinio aktyvumo priklausys, kas vienoje ar kitoje šalyje artimiausius 4-5 metus vadovaus paradui. Ir Lietuva, kurią ketvirtus metus siaubia vadinamieji konservatoriai, nuteista liberalų partija bei toliau narkotikų ir antro galo reikalų nematantys laisviečiai, nėra išimtis.

Šaltinis: 77.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!