Baltarusijos prezidentui Lukašenkai gaila Lietuvos žmonių

Naujienos

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka neprieštarauja AE pagamintos elektros Lietuvai ir Ukrainai pardavimui, pranešė naujienų agentūra BelTA.

Kaip pabrėžė Baltarusijos vadovas, dabar situacija su elektra yra palanki Minskui, tačiau Baltarusijos valdžia „nenori gauti jokių dividendų“. Anot paties Lukašenkos, jis vaikystėje buvo įpratęs „stoti vienas už kitą“.

„Žinoma, rytoj galėtume užsidaryti ir šios elektros Lietuvai netiekti – tegul perka Europos Sąjungoje dešimt kartų brangiau. Bet mums gaila žmonių. Tai mūsų kaimynai. Vakar gyvenome vienoje šalyje. Paimkime kad ir Ukrainą. Ten visada buvo mūsų žmonės ir dabar yra. Jie atsidūrė tokioje sunkioje, vargingoje padėtyje“, – sakė Baltarusijos prezidentas.

„Todėl, kai visai neseniai ministras pirmininkas [Romanas Golovčenka] man pranešė, kad jie prašo elektros, aš pasakiau: na, ką daryti, reikia padėti žmonėms. Štai ir viskas. O vadovybė… Suprantate, kokia ten vadovybė – ji valdoma iš išorės. Šiandien jie yra prižiūrimi amerikiečių“, – pažymėjo Baltarusijos vadovas.

Anot Lukašenkos, „būtų niekinga turėti laisvų pajėgumų ir galimybę gaminti energiją, sėdėti ant jos ir nepadėti kenčiančiam kaimynui“.

„Tai neslaviška ir nekrikščioniška“, — sakė Lukašenka.

Anot jo, pasigirsta nuomonių, kad Lietuva ir Ukraina turėtų būti nubaustos už savo veiksmus. Kaip teigė Lukašenka, galiausiai bus nubausta ne šių šalių valdžia, o paprasti žmonės.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!