Berniukas sustojo padėti vyrui, kuris gulėjo ant žemės. Praeiviai juokėsi, kad 12-metis lenda prie girtuoklio, tačiau vėliau dėl to jiems teko labai pasigailėti

Žmonės

Michal kartu su savo draugais važinėjo dviračiais, kai pastebėjo ant žemės gulintį vyrą. Nieko nelaukęs berniukas iškvietė greitąją pagalbą ir gaivino vyrą, kol atvyko medikai.

“Tą akimirką buvau labai išsigandęs“ – pasakoja dvylikametis Dombrova Gurniča (Lenkija) miesto gyventojas.

“Iš pradžių maniau, kad jis tiesiog labai girtas“ – sako Michal Dobaj.

Vis dėlto berniuką neramino nenatūrali kūno padėtis. Jis priėjo prie vyro ir patikrino jo kvėpavimą.

“Iš pradžių jis kvėpavo, tačiau vos tik susisiekiau su greitąja pagalba – kvėpavimas dingo. Dispečeris paprašė manęs nelaukti, kol atvyks greitosios pagalbos medikai ir pradėti pirmosios pagalbos suteikimą“ – tęsia pasakojimą Michal.

Vėliau dispečeris pasakojo, kad viso pokalbio metu berniukas išlaikė šaltą protą ir puikiai vykdė duotus nurodymus.

“Jis viską atliko tarsi tikras profesionalas. Tuo metu dar nežinojau, kad Michal toks jaunas. Jis suteikė visą būtiniausią informaciją ir nuosekliai vykdė mano duotus nurodymus“ – pasakoja su dvylikamečiu berniuku bendravęs dispečeris. “Ši istorija turėtų pasitarnauti, kaip puiki mokomoji medžiaga“.

Pro šalį praėjo daugybė suaugusiųjų, tačiau nei vienas jų nesustojo padėti berniukui.

“Kai kurie žmonės stebėjo mane iš balkono, tačiau nenusileido žemyn padėti. Buvo tokių, kurie ėjo pro šalį ir juokėsi iš manęs sakydami, kad šis vyras tiesiog yra girtas“.

Po maždaug 10 minučių į įvykio vietą atvyko greitosios pagalbos medikai ir perėmė vyro gaivinimą.

“Prisėdau ant suoliuko ir bandžiau suvokti, kas ką tik įvyko. Galiu atvirai pasakyti, kad labai išsigandau“ – sako Michal.

Šioje situacijoje padėjo ir berniuko smalsumas. Nuo 7 metų jis domisi įvairiomis gelbėjimo operacijomis ir žmonių gaivinimu.

 

“Tėtis buvo parnešęs gaivinimo manekeną, ant kurio ir išmokau suteikti pirmąją pagalbą“ – pasakoja mažasis herojus.

Berniuko tėtis sako, kad Michal visada domėjosi ugniagesių ir medikų darbu.

“Jis internete žiūri įvairius mokomuosius filmukus, kuriuose parodoma, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Stengiuosi sūnų nuvežti į įvairias ugniagesių šventes, kad jis galėtų su viskuo susipažinti iš arčiau. Be galo didžiuojuosi savo berniuku“ – sako Pawel Dobaj.

Galima tik žavėtis herojišku Michal poelgiu…

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt