Brigados generolas: Ukrainoje neįtikėtinai greitai suformuotas unikalus karinis dalinys – idėja iš NATO, bet realybėje nieko panašaus nėra įgyvendinusi jokia kita pasaulio šalis

Naujienos

Dieną prieš Rusijos invaziją Teritorinės gynybos pajėgose buvo tik 6000 profesionalių karių ir nedaug rezervistų. Per 1,5 mėnesio daugiau nei 110 000 Ukrainos patriotų tapo teritorinės gynybos nariais. Sukurta daugiau nei 450 savanorių teritorinių bendruomenių būrių.

Apie tai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Teritorinės gynybos pajėgų vadas Jurijus Galuškinas pasakojo Ukrainos žiniasklaidai, skelbia Censor.NET.

„Teritorinė gynyba tapo Ukrainos pasipriešinimo sinonimu. Reiškinys, kurio rusų įsibrovėliai nesitikėjo“, – sakė vadas.

Jis taip pat pabrėžė, kad Teritorinės gynybos – jauniausios kariuomenės rūšies – formavimo patirtis neturi analogų pasaulyje.

„Kurdami teritorinės gynybos pajėgas panaudojome šalių partnerių, tarp jų ir NATO narių, patirtį. Tačiau tai, kas įvyko per šį pusantro mėnesio, yra unikali patirtis, kurios neturi jokia kita šalis. Ji bus naudinga visame pasaulyje. Sugebėjome per trumpą laiką sutelkti daugiau nei 110 000 žmonių ir sudėti į teritorinės gynybos pajėgų gretas, per trumpiausią laiką aprūpinti juos ginkluote ir pradėti ruošti užduotims“, – sakė Jurijus Galuškinas.

Instruktažo pabaigoje brigados generolas Galuškinas pažymėjo kariuomenėje tarnaujančių žmonių drąsą ir atsidavimą.

„Teritorinė gynyba – tai žmonių istorija. Kiekvienas atvejis unikalus. Didžiuojuosi ukrainiečiais. Kasdien tai suteikia emocinių jėgų. Matau, kaip jie iš civilių virsta profesionaliais kariais. Apdovanota beveik 100 teritorinių gynybos pajėgų karių valstybiniais apdovanojimais“, – sakė vadas.

Šaltinis: technologijos.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!