Buvęs JAV prezidentas D. Trumpas teigia, jog V. Putino režimas rėmė prezidento J. Bideno šeimą

Naujienos

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) paragino Rusijos vadovą Vladimirą Putiną, praėjusį mėnesį pradėjusį karą prieš Ukrainą, atskleisti bet kokią jo turimą informaciją, galinčią kompromituoti dabartinio Amerikos lyderio Joe Bideno (Džo Baideno) sunų Hunterį (Hanterį).

Buvęs respublikonų prezidentas vėl grįžo prie kaltinimų, kuriuos dažnai žėrė per savo 2020 metų valstybės vadovo rinkimų kampaniją.

Per interviu, kurio ištraukos antradienį buvo parodytos „Real America’s Voice“ laidoje „Just the News“, D. Trumpas tvirtino, kad Maskvos mero žmona davė H. Bidenui 3,5 mln. JAV dolerių (3,2 mln. eurų).

„Tai didelė suma, – sakė D. Trumpas. – Ji davė jam 3,5 mln. dolerių, taigi, manyčiau, kad Putinas turėtų žinoti atsakymą į šį klausimą. Manau, jis turėtų jį paskelbti.“

„Manau, mums derėtų žinoti atsakymą“, – pridūrė jis.

D. Trumpas tvirtina, kad velionio Maskvos mero Jurijaus Lužkovo žmona Jelena Baturina davė pinigų H. Bidenui, siekdama pelnyti jo tėvo prielankumą.

2019 metais Atstovų Rūmai nubalsavo už apkaltą D. Trumpui dėl kaltinimų, kad jis spaudė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį rasti H. Bideną kompromituojančios informacijos.

H. BIDENAS 2014 METAIS TAPO UKRAINOS ENERGETIKOS ĮMONĖS „BURISMA“ VALDYBOS NARIU IR DIRBO JOJE IKI 2019-ŲJŲ BALANDŽIO

H. Bidenas 2014 metais tapo Ukrainos energetikos įmonės „Burisma“ valdybos nariu ir dirbo joje iki 2019-ųjų balandžio.

Per 2016 metų prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo, kampaniją D. Trumpas viešai ragino Maskvą rasti dingusius jo varžovės rinkimuose demokratės Hillary Clinton (Hilari Klinton) elektroninius laiškus.

„Rusija, jei klausaisi, tikiuosi, jums pavyks rasti 30 tūkst. dingusių elektroninių laiškų. Manau, mūsų spauda jums nemenkai atlygintų“, – 2016 metų liepą spaudos konferencijoje sakė D. Trumpas.

V. Putinas vasario 24 dieną pasiuntė savo pajėgas į Ukrainą. Dėl brutalių rusų karių atakų prieš civilius ukrainiečius Tarptautinis Baudžiamasis Teismas pradėjo tyrimą dėl galimų karo nusikaltimų.

J. Bidenas vadovavo Vakarų atsakui į Rusijos agresiją įvedant beprecedentes sankcijas ir tiekiant ginklus bei pagalbą rusų puolimui įnirtingai besipriešinančiai Ukrainai.

JAV prezidentas yra pavadinęs V. Putiną karo nusikaltėliu, o praėjusį savaitgalį per vizitą Varšuvoje pareiškė, kad jis „nebegali likti valdžioje“ po invazijos į Ukrainą.

Šaltinis: laikmetis.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!