Čekija išpildė Ukrainos Prezidento Zelenskio prašymą: tapo pirmąja tokia šalimi

Kitos Naujienos

Čekija tapo pirmąja Europos Sąjungos šalimi, tiesiogiai tiekiančia Ukrainai puolamųjų ginklų nuo tada, kai Rusija prieš pusantro mėnesio pradėjo invaziją į Ukrainą.

Aukšti Čekijos pareigūnai naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad šalis į Ukrainą išsiuntė sovietų pagamintus tankus T-72 ir pėstininkų kovos mašinas BVP-1, patvirtindama vietos žiniasklaidos pranešimus, kuriuose buvo matyti traukinys su penkiais tankais ir penkiomis kovos mašinomis.

Čekijos visuomeninis transliuotojas kiek anksčiau pranešė apie siuntą, socialiniame tinkle „Twitter“ rodydamas filmuotą medžiagą, kur matyti traukinys, pakrautas penkiais tankais ir penkiomis kovos mašinomis. Pranešime teigiama, kad siunta buvo dovana, dėl kurios susitarta su NATO sąjungininkais.

Transliuotojas teigė, kad informaciją patvirtino Čekijos parlamento Europos reikalų komiteto vadovas Ondrejus Benesikas, kuris „Reuters“ sakė, kad informaciją gavo iš savo Krikščionių demokratų partijos gynybos eksperto.

Čekijos gynybos ministrė Jana Černochova parlamentui sakė nepatvirtinsianti ar paneigsianti Čekijos pagalbos Ukrainai detalių.

„Tik patikinsiu, kad Čekija… padeda Ukrainai tiek, kiek gali, ir toliau padės (tiekdama) karinę įrangą – tiek lengvąją, tiek sunkiąją“, – sakė Jana Černochova.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne kartą Vakarų valstybių ir Europos Sąjungos prašė Ukrainai tiekti pagalbą ne tik gynybiniais, bet ir puolamaisiais ginklais, pavyzdžiui, naikintuvais.

Šaltinis: tv3.lt

 

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!