Cichanouskaja: Rusijos kariuomenė kelia grėsmę Baltarusijos suverenumui

Naujienos

Ištremta Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Cichanouskaja sekmadienį pareiškė, kad Rusijos kariuomenės buvimas pratęstose karinėse pratybose kelia pavojų jos šalies suverenitetui.

„Rusijos karių buvimas mūsų teritorijoje pažeidžia mūsų Konstituciją, tarptautinę teisę, kelia pavojų kiekvieno baltarusio ir viso regiono saugumui“, – sakoma jos biuro pranešime.

Jos komentarai pasirodė Baltarusija pareiškus, kad didelio masto karinės pratybos su Rusija, turėjusios pasibaigti sekmadienį, tęsis kaip priežastį nurodant karinę veiklą prie jos sienų ir Ukrainoje. Pratybos sustiprino Vakarų nuogąstavimus, kad Rusija rengiasi užpulti savo buvusią sovietinę kaimynę Ukrainą, sutelkusi šimtus tūkstančių karių prie jos sienų.

„Reikalaujame nedelsiant išvesti Rusijos karius iš mūsų teritorijos“, – sakoma S. Cichanouskajos pareiškime ir priduriama, kad jos komanda sieks iškelti šį klausimą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

Rusijos ir Baltarusijos pajėgų karinės pratybos BaltarusijojeRusijos ir Baltarusijos pajėgų karinės pratybos Baltarusijoje / Vida Press nuotr.

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka tampa vis artimesnis Rusijos lyderio Vladimiro Putino sąjungininkas, jų ryšys sustiprėjo, kai Maskva parėmė Minską per didžiulius antivyriausybinius protestus 2020 metais.

S. Cichanouskaja sekmadienį savo pareiškime teigė, kad dabar už tą paramą A. Lukašenka moka Baltarusijos „suverenitetu“ ir „dabar mes matome padarinius“.

Opozicija ir Vakarų bendruomenė mano, kad S. Cichanouskaja buvo tikroji 2020 metų rinkimų, paskatinusių protestus, su kuriais buvo susidorota, nugalėtoja. Politikos naujokė buvo priversta išvykti į tremtį kaimyninėje Europos Sąjungos valstybėje Lietuvoje.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!