Čmilytė-Nielsen: Rusiją reikia išmesti lauk iš JTO Žmogaus teisių tarybos

Kitos Naujienos

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad JTO noras sustabdyti Rusijos narystę Žmogaus teisių taryboje yra sveikintinas, tačiau nepakankamas. Pasak jos, reikia ne stabdyti narystę, o Rusiją išmesti lauk.

„Rusiją, Jungtinių tautų organizacijoje turinčią veto teisę, galime vadinti vėžiu, mažinančiu JTO veiksnumą ir galimybes priimti tokius sprendimus, kurių nusipelnė ši šalis.

Tačiau JTO negali be galo apsimetinėti. Noras stabdyti Rusijos narystę JTO Žmogaus teisių taryboje – geras mėginimas keisti situaciją. Tačiau tai – tik mažas, nors ir reikšmingas, žingsnis, kai šiuo metu reikia visiškai kitų sprendimų greičių. Ne stabdyti reikia narystę, o mesti Rusiją lauk“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo pirmininkės, Rusija kasdien demonstruoja ciniškumą, ypač dabar, kai JTO Saugumo taryboje bando inicijuoti Bučos karo nusikaltimų tyrimą.

„Žudikas mėgina užsidėti žmogiškumo veidą ir toliau nuodyti visą pasaulį.

Aš labai noriu tikėti, kad JTO ras būdų pasveikti. Ras būdų nusimesti Rusijos veto gniaužtus. JTO yra paskutinė rimta organizacija, kurioje Rusija turi įtaką ir tuo labai šlykščiai naudojasi. Laikas ją atkirsti ir nuo šio inkaro.

Lietuva daro viską, ką gali, kad Rusijai nebeliktų vietos jokiose tarptautinėse organizacijose. Dėl JTO sprendimų, deja, reikia labai rimto didžiųjų valstybių valios. Mes tikime, kad ją įmanoma pažadinti, kad ir kiek apmaudo keltų įvairios šių šalių politikų abejonės“, – socialiniame tinkle rašo Seimo pirmininkė.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!