D. Grybauskaitė Kremliui: pakėlę kardą nuo jo ir nukentės! Slava Ukraini!

Naujienos

Lietuvai dvi kadencijas vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Vakarai susidūrė su dar vienu išbandymu. Komentuodama Rusijos sprendimą nepriklausomomis pripažinti pačios sukurtų ginkluotų grupuočių kontroliuojamas teritorijas Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse, buvusi šalies vadovė pažymi – tas, kas pakėlė kardą, nuo jo ir nukentės.

„Stiprybės Ukrainai ir jos žmonėms! Vakarams dar vienas išbandymas – ar mokame tik kalbėti, ar galime ir veikti? O užgrobėjams: pakėlę kardą nuo jo ir nukentės! Slava Ukraini!“ – feisbuke antradienį rašė D. Grybauskaitė.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį, nepaisant užsienio pasipriešinimo, suvereniomis šalimis pripažino Rusijos kontroliuojamus separatistinius Luhansko ir Donecko regionus. Dėl to Vakarai ketina skelbti Rusijai sankcijas.

Rusijos užsienio reikalų ministerija ir kitas šalis paragino pasekti Rusijos pavyzdžiu ir taip pat pripažinti teritorijas Rytų Ukrainoje.

Tuo metu 27 ES šalių atstovai antradienį Briuselyje pradėjo savo konsultacijas dėl planuojamų sankcijų Rusijai. Diplomatai agentūrai dpa patvirtino, kad Europos Komisija pateikė konkretų pasiūlymą dėl baudžiamųjų priemonių. Jis, ES šaltinių duomenimis, numato sankcijas daugybei atskirų asmenų, tačiau taip pat ir kitas priemones. Detalės kol kas nežinomos.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!